Proti Winnipegu s ďalším debutatnom, avšak bez Scandellu

Minnesota Wild a Winnipeg Jets, rivali z rovnakej divízie sa v utorok v noci (02:00 SEČ) stretnú po druhýkrát v sezóne, Xcel Energy Center. Vo vyrovnanej Centrálnej divízii zatiaľ oba tímy nazbierali rovnako bodov – 18 (divosi však hrali o dva zápasy menej). V prvom vzájomnom súboji s Jets Wild vo Winnipegu po prestrelke prehrali 5:4. Oproti tomuto duelu uvidíme odlišnú zostavu Minnesoty, keďže jej chýba niekoľko hráčov. 

Útočníci Zach Parise, Justin Fontaine aj Tyler Graovac sú zranení dlhodobejšie, takže ich dnes a ani v najbližších stretnutiach na ľade neuvidíme. Vďaka takejto maródke v útoku Wild dostávajú šancu v prvom tíme mladé nádeje. V poslednom dueli proti Tampe si debut v NHL odkrútil Švajčiar Christoph Bertschy a hoci nesklamal, dnes dostane šancu iný hráč – Kurtis Gabriel. Gabriel je iným typom forvarda ako Bertschy, vďaka urastenému telu hrá tvrdo do tela. A práve to mu vyslúži premiéru v NHL, keďže Jets veľmi využívajú hru do tela a Wild sa chcú brániť rovnakou zbraňou.

22-ročný Gabriel je podľa manažmentu Minnesoty hráčom, ktorý sa v organizácii od draftu najviac zlepšil. Pri svojom debute v najlepšej lige sveta nastúpi vo štvrtej formácii s Chrsom Porterom a Ryanom Carterom.

Obrane divochov bude minimálne v dnešnom zápase chýbať Marco Scandella z osobných dôvodov. V zostave ho nahradí Nate Prosser, ktorý vynechal duel proti Tampe pre zranenie, už je však v poriadku.

Jedine pozícia brankára Minnesoty bude proti minulému zápasu bezo zmeny. Devan Dubnyk sa postaví do brány po skvelom vystúpení proti Lightning. Za seba nepustil ani jeden puk a divochom vychytal výhru 1:0.

Winnipeg Jets

Najústrednejšou postavou Winnipegu v doterajšom priebehu je útočník Blake Wheeler, so 17 bodmi. piaty najproduktívnejší hráč celej NHL. Dvojciferný počet bodov majú na konte aj Bryan Little (13) a Mathieu Perreault (10). Obranu Jets tradične riadi Dustin Byfuglien a v bráne dostáva pred Michaelom Hutchinson častejšie šancu Čech Ondřej Pavelec, aj keď má zatiaľ o niečo horšie štatistky ako jeho dvojka.

Tím z Kanady momentálne nemá ideálnu formu, keďže posledné dva zápasy prehrali. V sobotu Jets vynulovala Philadelphia (0:3) a vo štvrtok nestačili na Ottawu, ktorej podľahli 3:2 po predĺžení. Duel proti Fylers bol pre Winnipeg prvým v sezóne, v ktorom nedal ani gól.

Porovnanie súperov

8-0-2-3 bilancia 8-0-2-5
5. miesto v Záp. konferencii
18 bodov
postavenie v tabuľke 6. miesto v Záp. konferencii
18 bodov
Mikko Koivu 12 bodov najviac kan. bodov Blake Wheeler 17 bodov
Zach Parise 7 gólov najlepší strelec Blake Wheeler 6 gólov
Mikko Koivu,
Ryan Suter 9 asistencí
najlepší nahrávač Blake Wheeler 11 asistencií
Ryan Suter 11 bodov najlepší obranca Dustin Byfuglien 8 bodov
Jonas Brodin +5 najlepší v +/- Tobias Enström +8
Tyler Graovac (Ú) 0 bodov najlepší nováčik Nikolaj Ehlers (Ú) 6 bodov
Devan Dubnyk 90,60% (12 záp.)
Darcy Kuemper 89,09% (2 z.)
úspešnosť zákrokov
Ondřej Pavelec 91,84% (10 z.)
Michael Hutchinson 92,18% (6 z.)

Predpokladaná zostava Wild:

Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Prosser, Folin – Zucker, Koivu, Niederreiter – Pominville, Granlund, Coyle – Vanek, Haula, Schroeder – Porter, Gabriel, Carter.

Pridajte komentár