Proti Pittsburghu dnes už od 22:00 nášho času

Deň po Vďakyvzdaní sa Minnesota v Xcel Energy Center pokúsi nadviazať na stredajšiu výhru proti Winnipegu, proti však bude veľmi silný súper. Wild si už po druhý krát v ročníku zmerajú sily s úradujúcim šampiónom NHL z Pittsburgu. V prvom dueli Divosi po skvelom výkone vonku zvíťazili 4:2

Dnešný zápas sa hrá v priateľnom čase pre európskych fanúšikov, úvodné buly je totiž naplánované už na 22. hodinu nášho času. Stretnutie bude vysielať aj Nova Sport.

Aj v dnešnom zápase by mal za Minnesotu chytať skvelý Devan Dubnyk a v zostave by mala byť oproti poslednému zápasu iba jedna zmena. Jason Zucker, ktorý proti Jets podal veľmi dobrý výkon, si vyslúžil miesto v druhom útoku s Koivom a Granlundom. Nováčik Tyler Graovac sa tak posunie do štvrtej formácie.

Pittsburgh Penguins

Tučniaci pokračujú po zisku Stanley Cupu na víťaznej vlne aj v tejto sezóne a vo Východnej konferencii okupujú popredné priečky (momentálne sú tretí). Tím ťahá kapitán Sidny Crosby, ktorý nastrieľal už neuveriteľných 14 gólov a je lídrom strelcov v celej lige. Medzi najlepších nahrávačov NHL zas patrí Phil Kessel, ktorý nazbieral 14 asistencií. No a nemôžeme zabudnúť ani na 17-bodového Jevgenija Malkina. Pittsbughu však aktuálne pre otras mozgu chýba Švéd Hornqvist, ktorý má na konte 13 bodov.

V obrane je lídrom Kris Letang a v bránkovisku patrí post jednotky skúsenému Marc-Andre Fleurymu, aj napriek tomu, že lepšie výkony v tejto sezóne podáva mladý Matt Murray.

Porovnanie súperov

9-1-2-7 bilancia 10-2-3-5
6. miesto v Záp. konferencii,
22 bodov
postavenie v tabuľke 3. miesto vo Vých. konferencii,
27 bodov
Eric Staal 14 bodov najviac kan. bodov Sidney Crosby 19 bodov
Coyle, Niederreiter, Staal 5 gólov najlepší strelec Sidney Crosby 14 gólov
Staal, Suter 9 asistencií najlepší nahrávač Phil Kessel 14 asistencií
Ryan Suter 13 bodov najlepší obranca Kris Letang 12 bodov
Zucker, Suter +9 najlepší v +/- Connor Sheary +8
Tyler Graovac (Ú) 2 body najlepší nováčik Scott Wilson (Ú) 5 bodov
 Devan Dubnyk 94,8 % (15 z.)
Darcy Kuemper 90,8 % (4 z.)
úspešnosť zákrokov Marc-Andre Fleury 90,7 % (14 z.)
Matt Murray 94,5 % (7 z.)

Prvý vzájomný zápas v sezóne

Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Crosby (Kessel, Letang), 28. Hörnqvist (Kessel, Malkin) – 19. Coyle (Suter, E. Staal), 30. Niederreiter (E. Staal), 43. E. Staal (Coyle, Niederreiter), 60. Pominville (Spurgeon)

Minnesota Wild: Dubnyk – Dumba, Suter, Folin, Brodin, Spurgeon, Reilly – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Pominville (C), M. Koivu, Mikael Granlund – Z. Mitchell, Haula, Zucker – Stewart, Graovac, Eriksson Ek.

Predpokladaná zostava Wild

Parise – Staal – Coyle
Zucker – Koivu – Granlund
Niederreiter – Haula – Pominville
Graovac – Mitchell – Stewart

Suter – Spurgeon
Brodin – Folin
Scandella – Dumba

Dubnyk
(Kuemper)

Pridajte komentár