Proti Chicagu se Wild gólově neprosadili

Už potřetí v sezoně se stalo, že Minnesota nedokázala svému soupeři vstřelit ani jeden gól. Druhé derby proti Chicagu tak Wild prohráli po trefě Anisimova ve třetí části. Blackhawks následně pečetili výhru gólem do prázdné branky, a z Minnesoty si tak odváží body za výhru 2:0. Velmi dobrý výkon podal Devan Dubnyk, který kryl 33 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 55. Anisimov (Keith, Schmaltz), 59. DeBrincat (J. Toews)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter(A), Dumba, Brodin, Reilly, Quincey – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Kunin, E. Staal (A), Niederreiter – Stewart, Eriksson Ek, M. Foligno – Ennis, Cullen, Winnik

Wild neodehráli špatnou první část, během níž několikrát mohli jít do vedení. Ve velkých šancích byli Granlund a Eriksson Ek, kteří si z bezprostřední blízkosti v dorážkách vylámali zuby na Crawfordovi. Na druhé straně měl Dubnyk velké štěstí – po Ruttově střele za ním zazvonila tyčka a při dorážce DeBrincat v jasné příležitosti promáchl. Největší tlak měli domácí na konci třetiny během přesilovky. Niederreiter už slavil gól, jenže ve skutečnosti trefil jenom tyčku a následně Crawford zastavil puk na čáře.

Druhá část patřila spíše hostům a v brankovišti Devanu Dubnykovi, jenž musel likvidovat jednu nebezpečnou šanci za druhou. Ve vyložené gólovce si při přečíslení ocitl zakončují DeBrincat a Dubnyk musel vytáhnout parádní zákrok rukavicí. V závěru třetiny dokázal domácí gólman v končícím oslabení vychytat i Schmaltze, jemuž bývalo stačilo jenom přehodit brankářův beton.

Možná klíčová chvíle přišla v úvodu třetí části, kdy se Staal dostal do samostatného úniku. Střela do horního růžku dala ale vyniknout jenom Crawfordově lapačce. V podobných situacích se v následujících minutách ocitli i Spurgeon a Koivu, jenže gól nepadl, což bylo pro další minuty rozhodující. V 53. minutě totiž Kunin vyfasoval čtyřminutový trest a hosté trestali! Keithovu střelu od modré nechytatelně srazil do spodní části branky Arťom Anisimov. Minnesota to tak musela následně zkusit bez brankáře a tehdy přišla jenom pojistka Jestřábů. Odkrytou branku trefil Alex DeBrincat.