Proti Caroline opäť nájazdy, tentoraz sa Wild tešili z víťazstva

Po troch prehrách v samostatných nájazdoch túto sezónu sa Wild konečne tešili aj z víťazstva v nich. A to vo veľkom štýle, keď premenili všetky tri nájazdy. Zach Parise, Mikko Koivu aj Jason Pominville v nájazdoch prekonali gólmana Caroliny Justina Petersa a zariadili víťazstvo Minnesoty 3-2 po samostatných nájazdoch.

Brankár Minnesoty Josh Hardin podal ďalší solídny výkon, zaznamenal 29 zákrokov a vychytal už 9 víťazstiev divochov.

Jason Pominville strelil svoj 200. gól v NHL, keď po prihrávke Ryana Sutera stelou ponad lapačku prekonal Petersa v 4. minúte prvej tretiny.

Carolina rýchlo vyrovnala stav na 1-1. len minútu po góle Pominvilla nestačil Hrading na strelu Ryana Murphyho.

V druhej tretine sa ujali vedenia Hurricanes po góle Tlustého, avšak na jeho gól dokázal o 4 minúty neskôr odpovedať Justin Fontaine. Fontaine tečoval strelu Scandellu a Peters bol bez šance.

V predĺžení mala Carolina ideálnu šancu rozhodnúť zápas. Keď útočník bol Minnesoty Mikael Granlund vylúčný za hákovanie hral Carolina presilovku 4 na 3. Wild sa však ubránili. Ako povedal kormidelník Caroliny bola to šachová partia s minimom šancí.

Ryan Suter bol v zápase veľmi vyťažovaný, na ľade strávil 35 a pol minúty. Aj proti Washnigtonu odohral ničo viac ako 36 minút. To je priam nadľudský výkon.

Sumár: Carolina — Minnesota 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 5. Murphy (Bowman, Justin Peters), 28. Tlusty (Semin, Bellemore) — 4. Pominville (Suter), 32. Fontaine (Scandella, Spurgeon)