Prosserovi sa pozitívny prístup vyplatil

Na začiatku sezóny mal hlavný tréner Wild pre obrancu Natea Prossera jeden odkaz: Buď trpezlivý.

Pri ôsmich obrancoch na súpiske Minnesoty sa stal Prosser jedným z dvoch nadbytočných obrancov. Počas prvých šiestich zápasoch bola zvyčajne jeho pozícia na tribúne,  a Prosser musel čakeť kým Wild zavolajú jeho číslo.

„Samozrejme, je to ťažké,“ povedal Prosser. Len som sa snažil robiť, čo bolo v mojich silách. Toto bolo mimo mojich síl. Nebolo nič čo by som mohol urobiť aby som sa dostal do zostavy iba tvrdo pracovať čakať na moju šancu.“

14. októbra, keď Wild odštartovali štvorzápasový trip vonku v Buffale, Dostal Keith Ballard zásah pukom do tváre. V ďalšom zápase, proti Torontu dostal prvú šancu. Odohral takmer 14 minút, zaregistroval jednu strelu na bránu, Wild však prehrali 1-4. Potom sa Prosser nedostal do zostavy ďalší týžden.

Ale jeho trpezlivosť sa opäť raz vyplatila. Keď sa hráči Minnesoty vrátili domov do Xcel Energy Center aby čelili Nashvillu Prosser sa objavil v zostave. Rodák z Elk River v Minnesote hlavne vypomohol v oslabeniach, keď sa Wild ubránili obidvom presilovkám, ktoré Predators mali. Na ľade bol viac ako 20 minút a stihol sa aj pobiť s Ericom Nystromom.

Mike Yeo sa o jeho výkone vyjadril takto: „Keď dostal šancu hrať v zápase, chopil sa jej. Hral tak ako trénovala pracoval, je na to pripravený.“

„Keď ma povolali, chcel som byť pripravený a chcel som pomôcť tímu k víťazstvu. Mali sme na to. Bola to zábava,“ povedal po stredajšom tréningu Prosser.

Prosserov čas na ľade sa zvýšil po tom, čo Minnesota stratila Jonasa Brodina, kotrý takisto ako Ballard inkasoval puk do tváre a zlomil si lícnu kosť. Brodin chýbal tímu zvyšok zápasu a Wild dohrávali stretnutie len s piatimi obrancami. To preverilo ich silu a obstáli, keďže Nashville zdolali 2-0 bez jediného inkasovaného gólu.

Keďže je Brodin zranený na neurčito, má Prosser ďalšiu šancu hrať niekoľko zápasov.

„Toto je ten typ príležitosti, na ktorú som čakal,“ povedal Prosser. „Jasné,  nikdy nechcete zranenie – prajem Brodsovi (Brodinovi) skoré uzdravenie – ale keď niekto chýba, niekto iný ho musí zastúpiť. To je to, prečo som tu.“

Zo štvrtkovej noci nie je Prosser sklamaný. Hral takmer 19 minút, zaznamenal svoj prvý bod v sezóne, keď prihral Heatlemu, ktorý skóroval do prázdnej brány,  tým zariadil víťazstvo Wild nad Carolinou 3-1. Prosser taktiež zblokoval tri strely súpera.

Tréner Yeo vyzdvihol aj to, že v každom zápase v ktotrom Prosser nastúpi, stále prinesie niečo pozitívne, hoci vie, že pre Prossera musí byť ťažké sedieť počas zápasu na tribúne.

„Stále chcem byť pozitívny a tvrdo pracovať na tréningu na ľade aj v posilovni,“ vyjadril sa Prosser. „Chcem byť pripravený ak mi tréner dá šancu a podať svoj najlepší výkon.“

Pridajte komentár