Prodloužení Minnesota nezvládá, v Coloradu získala bod

Odvetné utkání proti Coloradu Avalanche přineslo střelecky opatrné výkony na obou stranách. Wild čekali na gól celých 54 minut, kdy poprvé po návratu od zranění skóroval Zach Parise a srovnal v tu chvíli na 1:1. O vítězi tak muselo rozhodnout až prodloužení, což začíná být pro fanoušky Wild pořádný strašák. Ve hře tři na tři totiž přišla další porážka, a to zásluhou coloradského Mitchella. Zaskakující Darcy Kuemper si připsal 18 úspěšných zákroků a devadesátiprocentní úspěšnost.

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 2:1 prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Barrie (Soderberg, Comeau), 64. Mitchell (Duchane, Barrie) – 54. Parise (Granlund, Pominville)

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Dumba, Prosser – Pominville, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter.

Během první třetiny si hokejisté Colorada vytvořili dvě slibné šance. Duchene se ocitl u levé tyče v nebezpečné pozici, ale tam byl beten přesouvajícího se Kuempera. Mini souboj si oba aktéři zopakovali na konci třetiny, kdy Duchene pálil z levého kruhu opět do připravené Kuemperovy výstroje. Wild měli největší šanci po střele Pominvillea od modré, kdy puk před brankou tečoval Koivu a Varlamov tehdy předvedl skvělý zákrok.

Druhá část přinesla velké množství šancí na obou stranách, využita byla pouze jedna. Do vedení mohl Wild poslat Suter, jenž pálil od modré do de facto odkryté klece, ale tehdy Avs znovu zachránil Varlamov.
Domácí trestali ve 24. minutě. Tyson Barrie se prosadil po krásné kombinaci s Comeauem a Soderbergem. Kuemper byl bez nejmenší šance něco s gólem udělat. V polovině utkání na brankovišti dorážel Granlund, ale opět jenom do jistého Varlamova. Totéž na druhé straně platilo pro akce Johnsona a Mackinnona, kteří ztroskotali opět na Kuemperovi.

Čekání na gól mohl krátce po přestávce ukončit Pominville, nebýt Varlamova reflexivního betonu. Urputná snaha Wild, značně ztížená pevnou coloradskou obranou, o vyrovnání trvala až do čtyřiapadesáté minuty. Zach Parise po Granlundově přihrávce ukázal velký důraz na brankovišti, když se dostal hned ke třem dorážkám, až konečně procpal puk za brankovou čáru. Za stavu 1:1 tak zápas směřoval do prodloužení.

Očekávanou hru „nahorů-dolů“ přineslo prodloužení tři na tři. Už po jedenácti vteřinách zkoušel kličku před Kuemperem Landeskog, z protiútoku zase z bezprostřední blízkosti přestřelil Suter. Ujala se až akce Johna Mitchella, který si od pravého mantinelu sjel před branku, zamíchal s kotoučem a poslal jej pod horní tyčku!