Prišiel čas na to, aby mala Minnesota štyri nebezpečné skórujúce formácie?

Mike Yeo v poslednom zápase prišiel s modelom štyroch útokov, z ktorých je každý schopný skórovať. A zdalo sa, že to fungovalo celkom dobre.

Fanúšikovia Wild zúfalo dúfali, že Minnesota Wild adoptuje model, ktorý minulú sezónu používalo Chicago Blackhawks a vyhralo Stanley Cup. Na začiatku sezóny to vyzeralo, že túto sezónu sa to nestane. Zenon Konopka, Mike Rupp a Stephane Veilleox boli v zostave deň čo deň.

Veci sa však začali meniť začiatkom januára. Po niekoľkomesačných pokusoch o výmenu Konopku sa generálny manažér Chuck Fletcher rozhodol umiestniť Konopku na waivers listinu a poslať ho do Iowy. Buffalo Sabres si ho stiahlo z waivers a ukončilo tak jeho pôsobenie v Minnesote.

Keď Mikko Koivu štvrtého januára utrpel zranenie členka, bol tím donútený z Iowy povolať Erika Haulu ako štvrtého centra. Posledných pár zápasov robil Haula centra Torreymu Mitchellovi a Veilleuxovi a jeho ice time bol nízky. Ale keď sa do zostavy po zranení vrátil Zach Parise, museli byť formácie pozmenené aby sa Zach Parise dostal na svoje tradičné miesto v top lajne.

Po zmenách vyzerala zostava takto:

Zach PariseCharlie CoyleNino Niederreiter

Dany HeatleyMikael GranlundJason Pominville

Matt CookeKyle BrodziakJustin Fontaine

Jason ZuckerErik Haula – Torrey Mitchell

Možno to je len sen, ale všetky tieto formácie ukazujú potenciál na skórovanie. Zucker je známy svojou rýchlosťou a schopnosťou dosať puk pred bránu. Formácia Cook-Brodziak-Fontaine pracuje veľmidobre a je hlavným dôvodom Fontainovych 12 gólov (3.najlepší strelec Wild). Zvyšok zostavy hovorí sám za seba, ak sa bavíme o strieľaní gólov.

Takže ako to v skutočnom živote fungovalo v poslednom zápase?

Vyzeralo to skutočne veľmi dobre, aj na to, že to bol prvý pokus. Druhá a tretia formácia skórovala, čo je veľmi dobré. Tretia lajna bola nasadzovaná hlavne proti Jonathanovi Toewsovi, Mariánovi Hossovi a Patrickovi Sharpovi. Druhá zas čelila Brandonovi Saadovi, Patrickovi Kaneovi a Andrewovi Shawovi.

Štvrtá formácia nehrala veľa ale viac ako typická štvrtá formácia. Zucker bol jediný hráč tímu, ktorý hral menej ako 10 minút.  Zucker a Haula ukázali niečo z chémie, ktorú mali v Iowe a takmer sa pričinili o gól v tretej tretine.

V dlhodobom hľadisku, jediná vec, ktorá nás môže znepokojiť je, že štvrtá formácia nemá až takých silných silových hráčov. Ale keď Wild využijú ich rýchlosť možno silné telá nie sú potrebné. Yeo sa po zápase rozplýval nad hrou štvrtej formácie, špeciálne defenzívnou hrou Zuckera.

Pekná vec na týchto hráčoch je, že vedia dostať puk tam, kam chcú a hrajú dobre aj v defenzíve. Dúfajme, že Yeo ostane pri týchto formáciách aspoň do návratu Koiva a ponechá mladým trochu viac priestoru na ľade.

Pridajte komentár