Příprava začala výhrou po nájezdech, zaskvěl se Michalek

Wild v pondělí poprvé vyjeli na led za účelem přípravného utkání na novou sezonu. Odcestovali do blízkého Winnipegu bez největších hvězd a dali přednost mladým hráčům, kteří bojují o sestavu. Jets do zápasu nastoupili v o poznání silnější sestavě, proto můžeme vstup do přípravy hodnotit jako úspěšný. Wild si totiž odváží výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Ve skvělém světle se předvedli oba brankáři – Niklas Svedberg i Steve Michalek. Druhý jmenovaný sice odchytal jenom třetí část a prodloužení, ale předvedl výborných 19 zákroků.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 2:3sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Perreault (Ehlers, Enström), 38. Laine (Wheeler, Byfuglien) – 6. Coyle (Ennis, Foligno), 36. Mitchell (Rau), nájezd Malone.

Minnesota Wild: Svedberg (41. Michalek) – Reilly, Quincey, Olofsson, Grant, Soucy, Murphy – Foligno, Coyle, Ennis – Winnik, Kunin, Stewart – Malone, O´Reilly, Ferraro – Rau, Kloos, Mitchell.

Zápas nezačal zrovna nejlépe, Wild šli hned v první minutě do čtyř a rychle na to doplatili. Perreault z první velké šance skóroval, když obkroužil branku a zavěsil za Svedberga ke vzdálenější tyči. Minnesota se za nedlouho dočkala vyrovnání, konkrétně v šesté minutě. Hosté vyvinuli tlak, který vyústil ve střílenou přihrávku Ennise na Charlieho Coylea, jemuž už stačilo jenom přesně nastavit hůl.

Další góly diváci viděli až v závěru druhé třetiny. Wild šli nejprve do vedení, a to především zásluhou Raua. Ten krásnou přihrávkou od mantinelu našel v mezikruží Zacka Mitchella a ten zápěstní střelou vymetl růžek branky. O dvě minuty později bylo vyrovnáno a opět hrála hlavní úlohu přesilová hra soupeře. Domácí ostrostřelec Laine napřáhl na levém kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do třetí části poslali Wild do branky Steva Michaleka. Svedberg do té doby zastavil 22 z 24 střel. Asi málokdo čekal, že Michalek přidá dalších 19 zákroků, z toho všechny úspěšné. Michalek byl po utkání oficiálním webem Wild vyhlášen jako nejlepší hráč hostujícího týmu, a to zcela po zásluze. Odolal jak ve třetí třetině, v prodloužení, kde předvedl perfektní zákrok v oslabení, a neinkasoval ani v samostatných nájezdech. V těch padl jediný gól, na úspěšné časy zavzpomínal blafákem veterán Ryan Malone.