Pri výhre nad Panthers opäť skvelý Dubnyk

Aj základom štvrtkového víťazstva Minnesoty v Xcel Energy Center nad Floridou Panthers 2:1 bol výborný výkona gólmana Devana Dubnyka. Ten zastavil 26 striel súpera a doviedol Wild k siedmej výhre z posledných ôsmich duelov. Wild sa tak podarilo bodovať v deviatich zápasoch v rade. Dnešné stretnutie bolo medzi tímami s podobným štýlom hry aj postavením v tabuľke a nakoniec boli rozdielom brankári a presilovky.

Minnesota Wild – Florida Panthers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 5. Pominville (M. Koivu, Suter), 27. Parise PP (Vanek, M. Koivu) — 30. Bjugstad (Jokinen, Hayes)

Divosi otvorili skóre už po necelých piatich minútach zápasu, keď sa po prihrávke Koiva dostal puk do siete od korčule Jasona Pominvilla. Po krátkej porade rozhodcovia gól uznali, pretože Pominville puk trafil jeho korčuľu. Pominville tak dal svoj 12. gól v sezóne a skóroval v každom z posledných troch duelov.

V siedmej minúte druhej časti Wild zvýšili na 2:0 v presilovke, po tom čo Zach Parise umiestnil puk do brány stratený puk po strele Vaneka.

Na obidva góly Minnesoty prihrával Mikko Koivu, ktorý zaznamenal svoj 113. viacbodový zápas v kariére a stal sa prvou hviezdou duelu.

Ako jediný z hráčov Floridy prekonal v polovici zápasu Dubnyka Nick Bjugstad z veľkého uhla, ale perfektne umiestnenou strelou.

Minnesota v závere duelu udržala vedenie vďaka perfektným oslabeniam. Na začiatku tretej tretiny sa ubránili štvorminútovej presilovke súpera po vysokej hokeje Sutera. A poslednú minútu 19 sekúnd hrali šiesti hráči Panthers proti štyrom Divochom, aj tomu sa však Wild ubránili. Minnesota sa ubránila všetkým 22 oslabeniam po prestávke hviezd.

„Naše oslabenia boli dnes úžasné,“ povedal tréner Wild Mike Yeo. „Náš najlepší hráč v oslabení je brankár a (Dubnyk) odviedol skvelú prácu prvými zákrokmi, dorážky mal pod kontrolou.“