Preview: Wild si vo Winnipegu chcú ešte viac priblížiť play-off

Už len štyri zápasy odohrá Minnesota v základnej časti a klub sa stále posúva bližšie k vyraďovacej časti. „Magické číslo“ Wild je tri, čo je počet bodov, ktorý musia divosi získať v zostávajúcich zápasoch základnej časti, aby si zaistili miestenku do play-off. Minnesota Wild dnes odohrá zápas proti rivalovi z Centrálnej divízie Winnipegu Jets. Wild v trikrát v tejto sezóne Jets porazili, prehrali len raz.

Winnipeg Jets (35-34-10, 80 bodov, 12. v Západnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (40-26-12, 92 bodov, 7. v Západnej konferencii)

Minnesota vyhrala nad Winnipegom obidva zápasy v Xcel Energy Center (10. októbra 2-1 a 17. novembra opäť 2-1). V MTS Centre si víťazstvá tímy rozdelili, 23. novembra vyhrali Wild 2-1 po samostatných nájazdoch, zatiaľ posledné stretnutie vyhral Winnipeg 6-4 (27. decembra).

Po slabom štarte do sezóny v zápasoch vonku sa Wild zlepšili dnešným víťazstvom by dosiahli 50 percentnú úspešnosť v zápasoch mimo St. Paul. Minnesota má momentálne v zápasoch vonku bilanciu 16-17-7. Klub sa v tomto zlepšil hlavne po olympijskej prestávke. Od 27. februára bodovali Wild v ôsmich z jedenástich zápasov.

Pred uzávierkou prestupov v NHL získala Minnesota dve akvizície, ktoré mali Wild pomôcť v boji o play-off Ilyo Bryzgalova a Matta Moulsona. Odkedy prišiel ku Wild, má Bryzgalov bilanciu 5-0-3, priemer 1,87 gólu na zápas a 92 percentnú úspešnosť zákrokov a dve čisté kontá. Moulson získal 10 bodov (5+5), zahŕňajúc dva víťazné góly v 16 zápasoch za Minnesotu.

Ďalším hráčom, ktorého meno svieti od uzávierky prestupov na drese Wild, je Cody McCormick. Dobre stavaný útočník mal do tímu priniesť veľkosť, snahu a pomoc v obrannej tretine. V poslednom zápase sa po tom, čo bol v troch zápasoch len na tribúne, presunul na post centra a aj ofenzívne pookrial. Zaznamenal prvé body v drese Wild, gól a asistenciu proti Pittsburghu Penguins.

Proti Pens zaznamenal Zach Prise svoj 500. bod v kariére, keď prihral na gól Mikkovi Koivovi. Wild v sobotu Pens vynulovali a vyhrali 4-0. Erik Haula skóroval v druhom zápase v rade. Góly pridali aj Stephane Veilleux, Koivu a McCormick. Bryzgalov urobil 20 zákrokov a pripísal si druhé čisté konto v Minnesote.

Winnipeg v sobotu tiež vyhral, Toronto Maple Leafs porazil 4-2. Bryan Little, Jacob Trouba, Tobias Enstrom a Olli Jokinen za Jets skórovali. Ondrej Pavelec zaznamenal 23 zákrokov.

Už je isté, že Jets nepostúpia do play-off, a to tretíkrát v rade, odkedy sa tím presťahoval do Winnipegu.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise—Koivu—Coyle
Moulson—Brodziak—Pominville
Cooke—Haula—Fontaine
Veilleux—McCormick—Niederreiter

Spurgeon—Suter
Prosser—Brodin
Blum—Scandella

Kto má formu:

Charlie Coyle v sobotu dvakrát asistoval, aby zaznamenal svoj štvrtý viacbodový zápas v roku 2014. Bodoval v siedmich z posledných ômich zápasov.

Medzi žrďami:

Očakáva sa, že Ilya Bryzgalov nastúpi na svoj piaty zápas v rade.

Pohľad z tribúny:

Útočníci Dany Heatley, Mike Rupp a Jake Dowell a obranca Christian Folin  budú dnes zdravými náhradníkmi. Obrancovia Keith Ballard a Clayton Stoner majú zranenia v dolnej časti tela. Darcy Kuemper a Mikael Granlund majú zranenia v hornej časti tela.

Josh Harding je na listine zranených hráčov. Niklas Backstrom a Jason Zucker postúpili operácie a v tejto sezóne si už nezahrajú.

Pridajte komentár