Preview: Wild sa dnes vrátia do Xcel Energy Center aby čelili St. Louis Blues

Najlepší liek na prehru je v ďalšom zápase bojovať o víťazstvo. Wild nemali veľa času rozmýšľať o nočnej prehre 43- v Dallase, pretože dnes budú v akcii zas. čaká ich ťažký zápas, stretnú sa s lídrom Centrálnej divízie St. Louis Blues. Minnesota obidva doterajšie zápasy so St. Louis prehrala, 31. decembra v Xcel Energy Center prehrali Divosi 2-1, 25. novembra v St. Louis 3-0.

Minnesota Wild (34-22-7, 75 bodov, 7. v Západnej konferencii)

vs.

St. Louis Blues (43-14-6, 92 bodov, 2. v Západnej konferencii)

Minnesota dnes nemala ranný tréning, a tak si na formácie a chytajúceho brankára budeme musieť počkať do začiatku zápasu. Hlavný tréner Wild na piatkovom tréningu povedal, že by fanúšikovia mohli vidieť novozískaného brankára Ilju Bryzgalova dnes v bráne, zatiaľ to však nevime potvrdiť.

V noci divosi podľahli Dallasu 4-3. Erik Haula, Charlie Coyle a Kyle Brodziak strieľali góly za Wild, Darcy Kuemper urobil 34 zákrokov. Minnesota má po včerajšom zápase pred Dallasom náskok troch bodov, má však o zápas menej.

Aj Blues hrali zápas včera v noci, keď porazili Colorado 2-1. David Backes a Patrik Berglund skórovali, zatiaľ čo Ryan Miller zaznamenal 26 zákrokov. Odkedy sa Miller pripojil k Blues, majú na konte štyri víťazstvá a každý tím NHL zdolali aspoň raz.

St. Louis má najlepšiu bilanciu proti tímom s vlastnej divízie (17-0-1), a momentálne držia štvorzápaosvú víťaznú sériu. Bodovo vedú Blues Alexader Steen a T.J. Oshie, ktorí majú na konte 49. Najlepším strelcom tímu je Steen s 29 gólmi.

Pravdepodobná zostava Wild:

Keďže Wild dnes nemali ranný tréning, nevieme či Yeo ostane pri formáciách z minulého zápasu alebo ich pozemní. Takto vyzerali formácie v zápase s Dallasom:

Parise-Granlund-Pominville
Moulson-Koivu-Coyle
Niederreiter-Brodziak-Cooke
Heatley-Haula-McCormick

To isté platí aj pre obranné páry.

Spurgeon-Suter
Brodin-Scandella
Ballard-Stoner

Kto má formu:

Kyle Brodziak strelil dva góly v posledných dvoch zápasoch. V posledných siedmych zápasoch získal štyri body za dva góly a dve asistencie.

Medzi žrďami:

Je tu šanca, že Bryzgalov si dnes pripíše prvý štart za Minnesotu, na definitívu si však musíme počkať do zápasu.

Pohľad z tribúny:

Obranca Nate Prosser a útočníci Mike Rupp a Justin Fontaine boli v poslednom zápase zdravými náhradníkmi, asi budú aj dnes.

Jason Zucker a Josh Harding sú na listine zranených hráčov. Niklas Backstrom by nemal hrať po zvyšok sezóny.

Pridajte komentár