Preview: Wild proti Avs vo štvrtom zápase s vynútenými zmenami v zostave

Minnesota Wild sa dnes v noci o 3:30 bude snažiť vyrovnať sériu prvého kola play-off západnej konferencie proti Coloradu Avalanche a využiť sebavedomie nadobudnuté po pondelkovej výhre 1-0 po predĺžení v treťom zápase série. „Tento zápas bude dôležitý. Chceme vyrovnať sériu s rýchlosťou a Colorado sa bude cítiť, aspoň dúfam, trochu pod tlakom,“ povedal tréner divochov Mike Yeo.

Minnesota Wild vs. Colorado Avalanche

(Stav série 1:2)

Keďže Matt Cooke bol suspendovaný na sedem zápasov za zákrok na Tysona Barrieho v treťom zápase série, Minnesota bola nútená urobiť zmeny v zostave. Na Cookove miesto na krídle tretej formácie Wild posunuli Nina Niederreitera. Nino bude v treťom útoku spolu s Erikom Haulom a Justinom Fontainom. Od tejto formácie sa očakáva, že ubráni hviezdne trio Avs v zložení Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog a Paul Stastny.

„Bolo pre nás dôležité, aby sme tam dali hráča, ktorý je silný na puku, zodpovedný v defenzíve a hraje silnú obojstrannú hru,“ povedal Yeo. „Máme dôveru v týchto chlapcov.“

S Niederreiterom posunutým do tretej lajny sa vráti do zostavy Kyle Brodziak, ktorý by mal byť centrom štvrtej formácie medzi Codym McCormickom a Danym Heatleym. Brodziak bol v treťom zápase len zdravým náhradníkom, prvýkrát u Wild. Stratou Cooka tím stráca aj dobrého hráča na oslabenia, takže aj v tom by Brodziak mohol veľmi pomôcť.

Samozrejme, Wild nebudú chcieť veľa času tráviť na trestnej lavici. Minnesota ale hraje v oslabeniach veľmi dobre. V troch zápasoch divosi inkasovali iba jedenkrát v 11 oslabeniach.

Pravdepodobné zostavy:

[row class=“row-fluid“]
[col class=“span6″]

Wild

Parise -Granlund-Pominville
Moulson-Koivu-Coyle
Niederreiter-Haula-Fontaine
McCormick-Brodziak-Heatley

Suter- Brodin
Spurgeon-Scandella
Prosser-Stoner[/col]
[col class=“span6″]

Avalanche

O’Reilly-MacKinnon-Parenteau
Landeskog-Stastny-McGinn
Talbot-Cliché-McLeod
Bordeleau-Malone-Hishon

Hejda-Johnson
Wilson-Holden
Benoit-Guenin

[/col]
[/row]

Kto má formu:

Wild: Útočník Minnesoty Mikael Granlund podal v treťom zápase série jeden zo svojich najlepších a najkomplexnejších výkonov, pomohol zastaviť explozívny prvý útok Avs, ktorý v prvých dvoch zápasoch série strelil deväť. Granlund okrem toho vyprodukoval niekoľko veľkých šancí a rozhodol zápas víťazným gólom v predĺžení.

Avalanche: Na nie príliš vydarený prvý zápase série reagoval brankár Colorada Semyon Varlamov dvoma silnými duelmi. V pondelok pri prehre 1-0 po predĺžení zaznamenal 45 zákrokov.

Medzi žrďami:

Wild: V bráne Wild bude Darcy Kuemper. V treťom zápase chytil všetkých 22 striel a zaznamenal čisté konto.

Avalanche: V bráne Avs by mal byť tak ako v predošlých zápasoch série Semyon Varlamov, ktorý v poslednom zápase žiaril zo 46 striel zaňho prešla iba jedna Granlundova.

Pohľad z tribúny:

Wild: Útočníci  Stephane Veilleux, Mike Rupp a Matt Cooke (suspendovaný) a obranca Jon Blum budú zdravými náhradníkmi. Obranca Keith Ballard má zranenie v dolnej časti tela. Josh Harding je na listine zranených hráčov. Niklas Backstrom a Jason Zucker postúpili operácie a v tejto sezóne si už nezahrajú.

Avalanche: Útočníci Matt Duchene, Alex Tanguay a John Mitchell a obranca Tyson Barrie do zápasu 7 nezasiahnu pre zranenia.

Pridajte komentár