Preview: Wild nastúpia po prestávke proti Edmontonu

Minnesota sa s Edmontom dnes v noci stretne druhýkrát v sezóne. Potom ešte divosi s Oilers odohrajú jedno stretnutie. V prvom meraní síl v tejto sezóne, 16. januára 2014 Wild porazili Oilers 4-1. Jason Pominville vtedy zaznamenal gól a asistenciu. Minnesota mala pred olympijskou prestávkou keď vyhrala dva z posledných troch zápasov a získala päť z možných šiestich bodov.

Edmonton Oilers (20-33-7, 47 bodov, 14. v Západnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (31-21-7, 69 bodov, 7. v Západnej konferencii)

Posledných 10 zápasov: Minnesota 6-2-2; Edmonton 5-3-2

Minnesota hrala pred olympijskou prestávkou veľmi dobre, ale odvtedy prišlo niekoľko zranení. Obranca Marco Scandella sa zranil jeden zápas pred prestávkou a normálne by vynechal tri týždne, vďaka prestávke však možno vynechá iba jeden zápas. Útočník Jason Zucker by mal pre ľahšie zranenie chýbať pár dní. Kapitán Mikko Koivu sa zranil 4. januára a nemohol ísť do Soči, namiesto toho musel rehabilitovať. Jeho štart dnes je najväčšou otázkou pred zápasom.

„Aby som bol úprimný, bez debaty ho chceme späť, je veľmi dôležitou súčasťou tímu,“ povedal o Koivovi tréner Yeo. „Ale rovnako tak chceme, keď sa vráti, aby bol v zostave na 100 percent alebo blízko k tomu. Dôležitejšie je, aby sme ho mali po zvyšok sezóny.“

Edmonton je od miesta zabezpečujúceho play-off vzdialený 17 bodov a môžeme pred trade deadline vidieť na jeho súpiske mnoho zmien. Tréner Eakins povedal, že prístup Oilers sa nezmení, aj keď v jeho zostave budeme môcť vidieť viacero nových hráčom za účelom budovania tímu do budúcej sezóny.

Útočník Oilers Aleš Hemský sa tiež spomína ako adept na výmenu. Mal solídnu olympiádu, keď zaznamenal tri góly a jednu asistenciu v piatich zápasoch za Česko. V klube dúfajú že to prenesie aj do Edmontonu.

Pravdepodobná zostava Wild:

Takáto bude zostava, ak nebude hrať Koivu:

Parise-Granlund-Pominville
Heatley-Coyle-Fontaine
Niederreiter-Brodziak-Cooke
Mitchell-Haula-Veilleux

Spurgeon-Suter
Brodin-Prosser
Stoner-Ballard

Kto má formu:

Najlepšiu formu si do zápasu prináša Mikael Granlund, ktorý pomohol Fínom k zisku bronzovej medaily v Soči.  Na olympiáde získal sedem bodov (3+4) a bol vybraný do All-Star tímu šampionátu.

Medzi žrďami:

Ešte nie je oznámené, kto bude stáť v bráne. Do úvahy pripadá Darcy Kuemper a Nicklas Backstrom.

Pohľad z tribúny:

Zucker a Scandella sú na listine zranených hráčov, takisto ako brankár Josh Harding. Koivu je na listine zranených tiež, ale jeho status je stále vo hviezdach.

Dnes budú zdravými náhradníkmi brankár John Curry, obranca Steven Kampfer a útočník Mike Rupp.

 

Pridajte komentár