Preview: Wild dnes v Tampa Bay Times Forum proti domácim

Minnesota sa chce dnes vrátiť na víťaznú vlnu po tom, čo ich po troch víťazných zápasoch v rade v poslednom zápase v utorok porazilo Toronto 4-1. Počas siedmich zápasov, ktoré Minnesota odohrala, sa prejavila nová filozofia držania puku. Wild  v každom zápase prestrieľali súperov a aj ich hra vyzerá oveľa lepšie ako po minulé roky.

 

Tampa Bay Lightning (4-2-0, 8 bodov, 5. vo Východnej koferencii)

vs.

Minnesota Wild (3-2-2, 8 bodov, 9. v Západnej konferencii)

V utorok Minnesota podľahla Torontu aj napriek streleckej výhode 38-14. Wild rýchlo gólovo zaostali a skresali vedenie Maple Leafs gólom Jasona Pominvilla v presilovke. Darcy Kuemper začal zápas v bráne, po inkasovaní tretieho góluvšak bol vystriedaný Joshom Hardingom, ktorý už neinkasoval. Leafs pridali posledný gól v poslednej minúte do prázdnej bránky.

V utorok odohrala zápas aj Tampa Bay, ktorá porazila Los Angeles výsledkom 5-1. Martin St. Louis skóroval dvakrát, po jednom góle pridali Teddy Purcell, Ryan Malone a Steven Stamkos. Gólman Bolts Ben Bishop pri výhre pochytal 30 striel súpera.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise—Koivu—Niederreiter

Heatley—Granlund—Pominville

Cooke—Brodziak—Fontaine

Mitchell—Konopka—Veilleux

Suter—Brodin

Spurgeon—Dumba

Stoner—Scandella

Medzi žrďami:

Očakáva sa, že dnes dostane šancu Josh Harding. Dnešný zápas bude pre neho prvýkrát proti Tampe.

Pohľad z tribúny:

Ballard vynechá zápas po tom, čo v pondelok proti Buffalu dostal puk do tváre. Prosser sa k nemu pripojí.

Charlie Coyle má zranenie kolena a očakáva sa ,že vymešká ešte niekoľko týždňov. Mike Rupp je stále mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Brankár Niklas Backstrom  je s tímom na tripe, ešte sa však celkom nezotavil zo zranenia.

Pridajte komentár