Preview: Wild dnes doma v šiestom zápase série s nožom na krku

Výhra alebo koniec sezóny – toto sú možnosti Minnesoty Wild po dnešnom zápase v Xcel Energy Center. Wild budú chcieť dnes za stavu 3-2 v sérii prvého kola play-off s Coloradaom Avalanche zabrániť vyradeniu. Ak dnes Wild vyhrajú, vynútia si rozhodujúci siedmy zápas v Colorade. „Naša sezóna závisí od dnešku,“ povedal brankár Wild Darcy Kuemper.

Minnesota Wildvs. Colorado Avalanche

(Stav série 2:3)

Wild: Minnesota sa dnes bude snažiť využiť skúsenosti z tejto sezóny, v ktorej niekedy nehrala za ideálnych podmienok. Ale keď sa to stalo, divosi odpovedali skvelým výkonom. Kapitán Wild Miko Koivu prirovnal šiesty zápas série k u tretiemu a štvrtému zápasu, keď sa Minnesota vrátila domov za nepriaznivého stavu 0-2 v sérii. Stav však po domácich zápasoch bol 2-2.

„Myslím si, že he to teraz podobná situácia,“ povedal Koivu. „Samozrejme vieme, čo nás čaká. Teraz je to všetko o príprave a my budem na úvodné buly pripravení.“

Minnesota v poslednom (piatom) zápase série neudržala vedenie, krátko pred koncom zápasu Avs vyrovnali a v predĺžení vyhrali.

„Sme frustrovaní z toho, aký výkon sme predviedli. Myslím si, že môžeme hrať lepšie,“ povedal obranca Wild Ryan Suter.

Avalanche: Coloradu v doterajšom priebehu série chýbal útočník Matt Duchene, najproduktívnejší hráč Avs v základnej časti so 70 bodmi. Je ale možné, že Duchene zasiahne do dnešného zápasu. Celý minulý týždeň korčuľoval individuálne a v sobotu už aj s mužstvom. Po dnešnom tréningu sa urobí rozhodnutie, či nastúpi vo večernom zápase alebo bude opäť mimo zostavy. Ak Duchene nastúpi, zápas asi zaháji vo štvrtej formácii.

Pravdepodobné zostavy:

[row class=“row-fluid“]
[col class=“span6″]

Wild

Parise -Granlund-Pominville
Moulson-Koivu-Coyle
Niederreiter-Haula-Fontaine
McCormick-Brodziak-Heatley

Suter- Brodin
Spurgeon-Scandella
Prosser-Stoner

[/col]
[col class=“span6″]

Avalanche

O’Reilly-MacKinnon-Parenteau
Landeskog-Stastny-McGinn
Talbot-Cliché-McLeod
Bordeleau-Malone-Hishon

Hejda-Johnson
Wilson-Holden
Benoit-Guenin

[/col]
[/row]

Kto má formu:

Wild: Zach Parise nazbieral v doterajších piatich zápasoch série 6 bodov (1+5).

Avalanche: Všetko, čo MacKinnon potrebuje je domáci ľad. Po zisku siedmich bodov v prvých dvoch domácich zápasoch bol MacKinnon vymazaný v zápasoch 3 a 4 v Xcel Energy Center. V piatom zápase však už zaznamenal gól v predĺžení a dve asistencie.

Medzi žrďami:

Wild: Darcy Kuemper – Kuemper má druhú najlepšiu štatistiku v play-off s priemerom 1,4 gólu na zápas a 94 percentnou úspešnosťou.

Avalanche: Semyon Varlamov – Varlamov má v sérii úspešnosť 93,1 percenta.

Pohľad z tribúny:

Wild: Dnes budú zdravými náhradníkmi: Jonathon Blum, Stephane Veilleux a Mike Rupp. Matt Cooke si odpykáva sedemzápasovú suspendáciu. Obranca Keith Ballard má zranenie v dolnej časti tela. Josh Harding je na listine zranených hráčov. Niklas Backstrom a Jason Zucker postúpili operácie a v tejto sezóne si už nezahrajú.

Avalanche: Mimo hry sú pre zranenia Tyson Barrie, Cory Sarich, John Mitchell a Alex Tanguay.

Pridajte komentár