Preview: V noci úvodný zápas série s Chicagom

Po dlhej pauze medzi prvým a druhým kolom kolom bojov o Stanley Cup sa v sobotu nadránom (o pol štvrtej) konečne dočkáme začiatku semifinálovej série Západnej konferencie medzi Minnesotou a Chicagom. Wild, v posledných dvoch sezónach vyradení práve Jastrabmi, sa budú snažiť o zisk prvého víťazstva na ľade United Center v play-off. V predošlých dvoch rokoch taotiž Divosi v Chicagu prehrali všetkých šesť zápasov play-off.

Foto: Anne-Marie Sorvin-US PRESSWIRE

Chicago Blackhawks

(Zákl. časť: 48-28-6: 102 bodov, 4. v Západnej konferencii, 3. v Centrálnej divízii)

vs.

Minnesota Wild

(Zákl. časť: 46-28-8: 100 bodov, 7. v Západnej konferencii, 4. v Centrálnej divízii)

Hráči Minnesoty si prestávku užili. V minulej sezóne sa po siedmom zápase série v Colorade hneď presúvali rovno do Chicaga, kde začínali druhé kolo. Tento rok to bolo iné, Wild postúpili cez Blues v šiestich dueloch a si mohli niekoľko dní oddýchnuť a v pokoji sa pripraviť na Blackhawks.

„Myslím si, že nám to pomohlo,“ skonštatoval útočník Wild Matt Cooke pre Startribune. „Dalo nám to čas na prípravu a aj sme sa trochu doliečili. Minulý rok sme šli z Denveru rovno do Chicaga na začiatok série. Tento rok sme sa vrátili domov, oddýchli si, užili sme si výhru v prvom kole. Ale začali sme sa už sústrediť na druhé kolo.“

Chicago sa do ďalšieho kola dostalo taktiež po šiestich zápasoch, keď nedalo šancou Nashvillu. V bránke Hawks bude v prvom dueli stáť Corey Crawford, ktorý bol väčšinu základnej časti jednotkou, v play-off ho však od tretieho stretnutia nahradil Scott Darling. Crawford sa dostal späť do brány až v šiestom zápase, keď Darlinga striedal. Prvá v bránkovisku by mohla tkvieť výhoda Wild, keďže Chicago nemá až takú stabilnú brankársku pozíciu. Naopak, Minnesota má forme chytajúceho Devana Dubnyka, nominovaného aj na Vezina Trophy.

Divosi sa zhodujú, že séria s Chicagom bude o niečom inom ako súboje proti St. Louis. Prečítajte si vyjadrenia niektorých hráčov o nadchádzajúcich zápasoch.

Mikael Granlund: „Obidva tímy majú rýchlych hráčov. Určite to bude rýchla hra.“

Jonas Brodin: „Doma je Chicago silné. Ak však chceme postúpiť, musíme nájsť spôsob ako vyhrať v ich aréne.“

Mike Yeo, tréner Wild : „Trikrát za sebou sme sa dostali do play-off, v dvoch posledných sezónach sme postúpili do druhého kola, s tým však nie je nikto spokojný. Neboli sme ani minulý rok a ešte menej sme tento rok. Myslím si, že je to pre nás dobré. Ale vieme, proti komu budeme hrať, v ďalšom kole náš zase čaká veľká výzva.“

Wild na dnešný zápas nastúpia v rovnakej zostave v akej nastúpili na piaty a šiesty duel série s Blues.

Najproduktívnejší hráči tímov v play-off

Blackhawks

Toews 8B (3+5)
Keith 7B (2+5)
Kane 7B (2+5)

Wild

Parise 7B (3+4)
Pominville 5B (2+3)
Granlund 5B (1+4)

 

Pravdepodobné zostavy:

Blackhawks

Saad-Toews-Hossa
Bickell-Richards-Kane
Sharp-Vermette-Teravainen
Desjardins-Kruger-Shaw

 Keith-Rozsíval
Oduya-Hjalmarsson
Timonen-Seabrook

Crawford

Wild

Parise-Granlund-Pominville
Stewart-Koivu-Zucker
Niederreiter-Coyle-Vanek
Cooke-Brodziak-Fontaine

Suter-Brodin
Spurgeon-Scandella
Leopold-Dumba

Dubnyk

Náhradníci Wild: Sean Bergenheim, Ryan Carter, Jordan Schroeder, Erik Haula, Christian Folin a Nate Prosser

Pridajte komentár