Preview: Séria sa presúva do Xcel Energy Center, Wild v treťom zápase v bráne s Kuemperom

Na domácom ľade v St. Paul sa Minnesota Wild bude snažiť vrátiť do série najmä tým, že eliminuje trio Colorada Avalanche v zložení Gabriel Landeskog, Paul Stastny a Nathan MacKinnon. Táto formácia nazbierala pri sobotňajšom víťazstve v Denveri nad Wild 4-2 dokopy 10 bodov. Divochom môže pomôcť, to že budú môcť striedať poslední. To im dá možnosť vybrať si formáciu, ktorá bude brániť už spomínanú nebezpečnú trojicu Avs.

Minnesota Wild vs. Colorado Avalanche

(Stav série 0:2)

Wild: Koho bude tréner Wild Mike Yeo nasadzovať proti triu MacKinnon-Stastny-Landeskog? Keď počas základnej časti potrebovali Wild zastaviť najlepšie lajny NHL, väčšinou to robil veterán Matt Cooke a jeho tretia formácia. Yeo ale hovorí, že má aj iné možnosti okrem nich, napríklad Mikka Koiva, ktorého Yeo považuje za jedného z najlepších defenzívnych centrov v lige.

„Podľa mňa by mal byť kandidátom na Selke Trophy (pre najlepšieho brániaceho útočníka) každý rok,“ povedal o Koivovi Yeo.

Minnesota dnes vybehne na Colorado z odlišnou zostavou. Kyle Brodziak bude len zdravým náhradníkom, zatiaľ čo Justin Fontaine zažije svoj kariérny debut v play-off. Erik Haula bude hrať ako center tretej formácie s krídlami Mattom Cokkom a Fontainom. Cody McCormick sa presunie na post centra, vo štvrtej formácii bude hrať spolu s Danym Heatleym, ktorý bol prvé dva zápasy len na tribúne, a Ninom Niederreiterom. Zo štvrtej formácie vypadol Stephane Veilleux.

Dnes zažije svoj 100. zápas v play-off Matt Cooke. Ten má na konte v tejto sérii najviac hitov (12) a zatiaľ hraje to, čo sa od neho čaká.

Avalanche: Pre Colorado boli v prvých dvoch zápasoch esá v rukáve dobré načasované góly a spoľahlivý brankár. Avs boli by skvelí aj bez tria Landeskog, Stastny a MacKinnon, s nimi boli Avs na nezastavenie. Táto formácia strelil a všetky štyri góly v druhom zápase, v prvom strelila vyrovnávajúci a aj víťazný gól.

„Tá formácia bola na nezastavenie, hrali skutočne dobre. Odohrali vynikajúci zápas. Výborne pracovali s pukom a výborne aj korčuľovali. V play-off potrebujete, aby vaši najlepší hráči skutočne boli tými najlepšími, keď chcete mať šancu na víťazstvo. Oni hrali skvele,“ povedal tréner Avs Patrick Roy.

Pravdepodobné zostavy:

[row class=“row-fluid“]
[col class=“span6″]

Wild

Parise – Koivu – Coyle
Moulson – Granlund – Pominville
Cooke – Haula – Fontaine
Heatley – McCormick – Niederreiter
Suter – Brodin
Scandella – Spurgeon
Stoner – Prosser
[/col]
[col class=“span6″]

Avalanche

O’Reilly-MacKinnon-Parenteau
Landeskog-Stastny-McGinn
Talbot-Cliché-McLeod
Bordeleau-Malone-Carey

Hejda-Johnson
Barrie-Holden
Benoit-Guenin

[/col]
[/row]

 

Kto má formu:

Wild: Útočník Wild Charlie Coyle strelil gól v obidvoch doterajších zápasov série. V posledných 12 zápasoch základnej časti zaznamenal päť gólov a 10 bodov.

Avalanche: MacKinnon nazbieral v prvých dvoch zápasoch série sedem bodov, čo je najviac v NHL u hráča, kt0rý hral svoje prvé dva zápasy play-off.

Medzi žrďami:

Wild: V bráne Wild dostane šancu Darcy Kuemper. V sobotu, keď vystriedal Bryzgalova, zastavil všetkých 14 striel. Bol to jeho prvý zápas od 27. marca.

Avalanche: V bráne Colorada kto iný ako Semyon Varlamov – v tomtoročnom play-off: 2 výhry, priemer 2,88 gólu na zápas, 90,8  % úspešnosť zákrokov

Pohľad z tribúny:

Wild: Útočníci Kyle Brodziak, Stephane Veilleux, Mike Rupp (suspendovaný) a obranca Jon Blum budú zdravými náhradníkmi. Obranca Keith Ballard má zranenie v dolnej časti tela. Josh Harding je na listine zranených hráčov. Niklas Backstrom a Jason Zucker postúpili operácie a v tejto sezóne si už nezahrajú.

Avalanche: Útočníci Matt Duchene a John Mitchell do zápasu 2 nezasiahnu pre zranenia.

Pridajte komentár