Preview: Parise proti bývalým spoluhráčom (Minnesota vs. New Jersey)

Ryan Suter to už zažil viackrát. Jason Pominville to zažil v tejto sezóne a zaznamenal pri tom víťazný gól. Teraz je rad an Zachovi Pariseovi. Dnes v noci bude krídelník Wild čeliť prvýkrát bývalému tímu od presunu do Minnesoty, keďže divosi privítajú New Jersey Devils.

 

 

Minnesota Wild (7-4-3, 17 bodov, 9. v Západnej konferencii)

vs.

New Jersey Devils (3-6-4, 10 bodov, 13. vo Východnej konferencii)

Počas siedmich sezón v New Jersey sa Parise vypracoval na skvelého útočníka, keď zaznamenal 194 gólov a 410 bodov a posledný rok bol kapitánom tímu. Aj kvôli takejto histórii Parise povedal, že je z tohto zápasu trochu nervózny.

Zatiaľ čo Parise bude bojovať proti bývalým spoluhráčom, Wild sa chcú udržať na víťaznej vlne po víťazstve nad Montrealom 4-3. Jason Pominville dal dva góly a na jeden nahral,Harding zaznamenal 28 zákrokov.

Hlavný tréner Mike Yeo proti Montrealu debutoval s novými formáciami, mixoval nimi však aj počas zápasu aby našiel tú správnu chémiu medzi hráčmi. Nakoniec dal Mikka Koiva a Zacha Pariseho opäť spolu do prvého útoku, po tom čo ich predtým prvýkrát od príchodu do Minnesoty rozdelil. Pariseho a Koiva doplnil Charlie Coyle. Coyle vynechá dnešný zápas kvôli prevencii. Coyla zastúpi Carson McMillan.

Wild a Devils v histórii zatiaľ stretli iba v12 zápasoch. V stretnutiach je na tom lepšie New Jersey, ktoré divochov porazilo 5-krát. V poslednom zápase týchto tímov mal na hrudi kapitánske céčko Devils Zach Parise.

Devils v poslednom zápase v sobotu prehrali s Philadelphiou 0-1. Martin Brodeur chytil 20 striel súpera.

Pravdepodobná zostava Wild:

Minnesota bude hrať s formáciami, s ktorými ukončila zápas proti Montrealu s jedinou výnimkou. Zraneného Coylea nahradí Carson McMillan.

Parise-Koivu-McMillan
Niederreiter-Granlund-Pominville
Cooke-Brodziak-Fontaine
Heatley-Konopka-Mitchell

Suter-Brodin
Ballard-Stoner
Spurgeon-Scandella

Medzi žrďami:

Svätyňu Wild bude hájiť Josh Harding.

Pohľad z tribúny:

Mathew Dumba a Nate Prosser budú dnes mimo zostavy.

Mike Rupp je stále mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Hrať nebude ani útočník Charlie Coyle, ktorý je vedený ako day-to-day (čo znamená, že má zrejme nejaké ľahšie zranenie).

Pridajte komentár