Preview: Minnesota vs. Montreal

Tri dni po prehre s Chicagom Minnesota nastúpi v Xcel Energy Center proti kanadskému Montrealu. Divosi sa budú snažiť o víťazstvo s novými formáciami a troma navrátilcami do zostavy. Navrátilcami sú obrancovia Jonas Brodin, Keith Ballard a mladý útočník Charlie Coyle.

 

 

Minnesota Wild (6-4-3, 15 bodov, 9. v Západnej konferencii)

vs.

Montreal Canadiens (8-5-0, 16 bodov, 5. vo Východnej konferencii)

Útočník Charlie Coyle sa dnes konečne vracia do zostavy. Po fantastickom tréningovom kempe a príprave sa očakával od Coylea skvelý štart pri presune na post centra, keď minulú sezónu hral na krídle. Avšak už v druhom zápase sezóny sa 21-ročný útočník zranil. Dnes sa vráti po vynechaní 11 zápasov.

Aj kvôli Coyleovmu návratu do zostavy Minnesota razantne pomenila zloženie formácií. Ako prvé, Zach Parise bude hrať prvýkrát od podpisu s Minnesotou s centrom iným ako Mikko Koivu. Parise bude hrať na krídle s centrom Coyleom, spoločnosť im bude robiť Dany Heatley alebo Justin Fontaine. Kapitán Koivu bude centrom druhej formácie s krídlami Ninom Neiderreiterom a Kyleom Brodziakom, ktorý sa presúva na krídlo po tom, čo väčšinu kariéry strávil na poste centra.

Konštantou v posledných ťažkých zápasoch boli Mikael Granlund a Jason Pominville. Týmto dvom hráčom sa celkom darila spolupráca a pravidelne si vytvárali dobré šance v ofenzíve. Matt Cooke sa k nim pripojí na krídle.

Jonas Brodin aj Keith Ballard sa dnes taktiež dočkajú návratu. Brodin vynechal posledné tri zápasy, kým Ballard sa vracia po siedmich vynechaných zápasoch.

Wild sa chcú vrátiť na víťaznú vlnu po domácej prehre 5-1 s Chicagom. Jason Pominville strelil jediný gól divochov za asistencie Granlunda a Stonera. Backstrom zaznamenal pri prehre 27 zákrokov.

Canadiens prichádzajú do St. Paul po dvoch víťazných zápasoch. V poslednom stretnutí zdolali Dallas 2-1. Carey Price zaznamenal 26 zákrokov, o góly Montrealu sa postarali Rene Bourque a Michael Bournival.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise-Coyle-Heatley

Niederreiter-Koivu-Brodziak

Pominville-Granlund-Cooke

Fontaine-Konopka-Mitchell

Suter-Brodin

Ballard-Stoner

Spurgeon-Scandella

Medzi žrďami:

Šancu dostane Josh Harding pri návrate po zranení.

Pohľad z tribúny:

Mathew Dumba a Nate Prosser budú dnes mimo zostavy. Mike Rupp je stále mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

Pridajte komentár