Preview: Minnesota vs. Chicago

Dnes sa Minnesota pokúsi o tretie víťazstvo v rade v Chicagu, na mieste kde minulú sezónu vypadli v prvom kole play-off. Wild sa okrem dnešku stenú so Chicagom aj v pondelok, to však už bude v Xcel Energy Center. V obidvoch zápasoch budú mať na sebe biele dresy, ktoré sú určené na zápas vonku, zrejme preto aby si aj domáci fanúšikovia užili nové dresy naživo.

Chicago Blackhawks (6-1-3, 15 bodov, 5. v Západnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (5-3-3, 13 bodov, 9. v Západnej konferencii)

Hlavný príbeh dnešného zápasu je v bráne.  Nicklas Backstrom, nastúpi v prvýkrát od začiatku zápasu v bráne od zranenia, ktoré utŕžil 10. októbra. Dvere Backstromovi otvoril Josh Harding, ktorý podával vynikajúce výkony ale zranil sa.

V dnešnom zápase dosiahne míľnik Jason Pominville, tento útočník odohrá svoj 600. zápas v NHL

Minnesota je piata vo využívaní presiloviek s 25,7 percentnou úspešnosťou. Wild skórovali v presilovke v ôsmich z desiatich zápasov. Zach Parise dal v presilovkách najviac gólov, tri.

Súper Wild, Chicago bodovalo v siedmich zápasoch v rade (5 víťazstiev, 2 prehry po predĺžení), aj keď nedominovalo nejakou peknou hrou. V poslednom zápase Blackhawks podľahli Tampe Bay 5-6 po predĺžení. Chicago je najhoršie v oslabeniach so 71 percentnou úspešnosťou. Túto slabosť by mohli divosi využiť.

Traja najproduktívnejší hráči Wild:

  1. Zach Parise 5g+3a = 8 bodov
  2. Matt Cooke 3g+4a = 7 bodov
  3. Mikko Koivu 1g+6a = 7 bodov

Traja najproduktívnejší hráči Blackhawks:

  1. Patrick Kane 5g+3a = 8 bodov
  2. Jonathan Toews 4g+3a = 7 bodov
  3. Marián Hossa 4g+2a = 6 bodov

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise—Koivu—Fontaine
Niederreiter—Granlund—Pominville
Cooke—Brodziak—Heatley
Mitchell—Konopka—Veilleux

Suter—Spurgeon
Scandella—Prosser
Stoner—Dumba

Medzi žrďami:

Niklas Backstrom si odkrúti prvý štart od zranenia. Vo štvrtok zaznamenal 7 zákrokov, keď naskakoval za zraneného Hardinga.

Pohľad z tribúny:

Keith Ballard vynechá ďalší zápas po ľahšom zranení. Jonas Brodin je mimo na neurčité obdobie, kvôli zlomenine lícnej kosti.

 

Charlie Coyle má zranenie kolena ale už sa zúčastnil tréningu. Mike Rupp je stále mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

Pridajte komentár