Preview: Minnesota vs. Carolina

Pozoruhodná vec na Wild túto sezónu je vyrovnanosť zostavy. Obrana hrá spoľahlivo, púšta súpera priemerne len k 21,1 strelám na zápas, čo je najlepšia štatistika v lige. Ofenzíva taktiež pravidelne veľa strieľa na bránu súperov. V ôsmich z desiatich zápasoch Wild prestrieľali súpera s priemerným rozdielom 9,3 striel. V tejto štatistike sú druhí za San Jose.

Minnesota Wild (4-3-3, 11 bodov, 10. v Západnej konferencii)

vs.

Carolina Hurricanes (4-2-3, 44 bodov, 5. vo Východnej koferencii)

Brankár Josh Harding je viac než len dobrá náhrady za zraneného Nicklasa Backstroma (už je v plnej forme). Harding má 95,3 % úspešnosť (3. v NHL) a priemer 0,96 gólu na zápas (2. v NHL). Stál v bráne pri všetkých štyroch víťazstvách Minnesoty.

Divochom budú v zápase chýbať obrancovia Jonas Brodin aj Keith Ballard. Obaja dostali pukom do tváre. Tým pádom budú dnes v zostave Nate Prosser a Mathew Dumba.

Vec, ktorá sa v tejto sezóne mení často  sú útočné formácie. V minulom zápase vymenil Yeo počas zápasu, čo bežne nerobieva, Justina Fontaina za Nina Niederreitera, ktorý z prvej formácie putoval do tretej. Bol to dobrý ťah, keďže Fontaine zaznamenal gól. V dnešnom stretnutí ostane v elitnej formácii.

Posledný zápas bol ťažký pre defenzívu Wild. Keďže sa zranil Brodin, Wild hrali iba s piatimi obrancami. Zvládli to, pustili súpera iba k 16 strelám a dopomohli Hardingovi k čistému kontu. O góly divochov sa postaral spomínaný Fontaine a Pominville do prázdnej brány. Wild tak dosiahli proti Nashvillu víťazstvo 2-0 po sérii prehier.

Hurricanes prichádzajú do St.paul po víťazstve 4-3 proti New Yorku Islanders. V zápase dvakrát skóroval Tlustý, po jednom góle pridali Jordan Staal and Jeff Skinner.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise—Koivu—Fontaine

Heatley—Granlund—Pominville

Cooke—Brodziak—Niederreiter

Mitchell—Konopka—Veilleux

Suter—Spurgeon

Scandella—Prosser

Stoner—Dumba

Medzi žrďami:

V bráne nastúpi Josh Harding, ktorý v poslednom zápase proti Nashvillu vychytal čisté konto.

Pohľad z tribúny:

Keith Ballard vynechá ďalší zápas po ľahšom zranení. Jonas Brodin je mimo na neurčité obdobie, kvôli zlomenine lícnej kosti.

Charlie Coyle má zranenie kolena a očakáva sa ,že vymešká ešte niekoľko týždňov. Mike Rupp je stále mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

Pridajte komentár