Preview: Minnesota dnes proti Calgary

Divosi sa dnes v noci stretnú s Wild druhýkrát v sezóne. 6. novembra doviedol Zach Parise Wild k v Xcel Energy Center víťazstvu nad Flames 5-1 dvomi gólmi a jednou asistenciou. Flames vyhrali posledné štyri zápasy a určite budú chcieť aj piaty. V tabuľke Západnej konferencie sú ale aj tak až na 13. mieste. Minnesota má na aktuálnom tripe štatistiku 1-1-1.

Calgary Flames (20-27-7, 47 bodov, 13. v Západnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (29-21-6, 64 bodov, 7. v Západnej konferencii)

Našiel tréner Mike Yeo magický prvý útok? Hrajúc prvý krát dlhší čas spolu v tretej tretine zápasu proti Coloradu vyzerali Zach Parise, Mikael Granlund a Jason Pominville akoby hrali spolu celú sezónu. Pred treťou tretinou Wild prehrávali Wild 4-1, táto lajna však zápas takmer dokázala vyrovnať. Colorado vyhralo zápas 5-4 ale Parise, Granlund a Pominville strelili všetky tri góly Wild v poslednej tretine. Parise mal aj dve asistencie, Pominville s Granlundom po jednej.

Yeo naznačil, že títo hráči budú hrať spolu aj dnes proti Calgary.

Dnes sa možno vráti do akcie po zranení Jared Spureon, ktorý s tímom absolvoval plný tréning.

Calgary po tom, čo na konci roku 2013 vyhrali len jeden z ôsmich zápasov, začali aj nový rok zle. Potom sa však rozbehli a posledné štyri zápasy vyhrali. Aj napriek dobrej forme strácajú na ôsmy Vancouver až 16 bodov.

Obranca Flames Mark Giordano drží sériu ôsmich zápasov s aspoň bodom, strelil počas nich štyri góly a štyri asistencie. Giordano má túto sezónu bodovo veľmi dobrú, v 38 zápasoch má na konte 26 bodov.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise-Granlund-Pominville
Heatley-Coyle-Zucker
Cooke-Brodziak-Fontaine
Mitchell-Haula-Niedderreiter

Suter-Brodin
Scandella-Prosser
Stoner-Ballard

Kto má formu:

Pominville streil gól v troch z posledných štyroch zápasov, v posledných dvoch mal dokonca dva góly a dve asistencie. Vedie tabuľku strelcov Wild s 22 gólmi.

Medzi žrďami:

Táto otázka nie je vyriešená, buď to bude Kuemper alebo Backstrom.

Pohľad z tribúny:

Mikko Koivu a je na listine zranených hráčov pre zranenia v dolnej časti tela. Josh Harding je zas mimo kvôli chorobe. Jared Spurgeon je otázny.

Pridajte komentár