Preview: Minnesota privíta doma Phoenix

Minnesota má pred sebou ťažké dni nielen preto, že ju čakajú náročné zápasy so silnými tímami Západnej konferencie, ale aj pretože klub by mal byť bez svojho bodového lídra, Zacha Pariseho. 28-ročný útočník utrpel zranenie v zápase so St. Louis pri blokovaní strely Alexandra Steena. včera sa očakávalo, že vynechá dva až tri týždne, už dnes však Parise plne zarezával na tréningu. Dnes do zápasu ale nenastúpi.

Minnesota Wild (15-6-4, 34 bodov, 7. v Západnej konferencii)

vs.

Phoenix Coyotes (14-6-4, 32 bodov, 8. v Západnej konferencii)

Po štvorzápasovom tripe sa Wild vracajú do Xcel Energy Center, dnes nastúpia proti Phoenixu Coyotes. Bude to prvé stretnutie tímov v tejto sezóne, v minulom ročníku Wild s Coyotes dvakrát vyhrali raz prehrali. Minnesota má v tejto sezóne druhú najlepšiu štatistiku v domácom prostredí (10-1-2).

S toľkými súpermi zo Západnej konferencie v najbližšom čase, každý zápas naberá na význame. Na horných priečkach tabuľky Západu je veľká tlačenica. Len šesť bodov delí prvých osem tímov (1. Chicago, 38 bodov; 8. Phoenix, 32 bodov) v Západnej konferencii. Minnesota má o dva body viac ako Phoenix, Coyotes však majú o jeden zápas menej.

Napriek veľa zraneniam v poslednom čase, tu máme aj nejaké pozitíva po dnešnom rannom tréningu. Mikael Granlund bol na tréningu v plnej záťaži., takisto aj Torrey Mitchell. Ich účasť na zápase je stále vo hviezdach, takže rozhodnutia o zostave prídu až so začiatkom zápasu. Jason Zucker je stále s tímom, takže on je možnosť v prípade ich neprítomnosti.

Obranca Keith Ballard by sa mal vrátiť do zostavy po vynechaní deviatich zápasov. V bráne trénoval Josh Harding.

Minnesota bola v poslednom zápase prvýkrát vynulovaná, keď prehrala so St. Louis 3-0. Nicklas Backstrom zaznamenal 18 zákrokov.

V pondelok prehral Phoenix s Nashvillom 4-2. Góly Coyotes dali Mikkel Boedker a Tim Kennedy. Mike Smith chytil 25 striel súpera.

Pravdepodobná zostava Wild:

Ak sa do zostavy vráti Torrey Mitchell a Mikael Granlund útočné formácie by mali vyzerať takto:

Niederreiter-Koivu-Coyle
Zucker-Granlund-Pominville
Cooke-Brodziak-Fontaine
Heatley-Konopka-Mitchell

Na modrú čiaru sa vracia Ballard:

Suter-Brodin
Scandella-Spurgeon
Ballard-Stoner

Medzi žrďami:

Nicklas Backstrom sa dočká tretieho štartu v rade.

Pohľad z tribúny:

Aspoň jeden útočník bude mimo zostavy.

Matt Dumba a Nate Prosser budú z obrancov na tribúne.

Pridajte komentár