Preview: Dokážu to divosi znova? (Minnesota vs. Chcago)

Dokáže Minnesota zopakovať víťazstvo proti Chicagu? To je hlavná otázka pred dnešným zápasom v Xcel Energy Center. Ak by si Wild pripísali víťazstvo, bolo by to štvrté v rade. Minnesota má v domácej aréne veľmi dobrú formu, keď v tejto sezóne ešte doma v riadnom hracom čase neprehrala. ?á tu bilanciu štyri výhry a sve prehry po preĺžení či nájazdoch.

Minnesota Wild (6-3-3, 15 bodov, 8. v Západnej konferencii)

vs.

Chicago Blackhawks (6-2-3, 15 bodov, 7. v Západnej konferencii)

Po ťarbavom začiatku sa Minnesota zlepšila v oslabeniach. V posledných troch zápasoch sa zo 14 presiloviek ubránila 12-tim. V posledných piatich zápasoch má tím úspešnosť v oslabeniach 84,6 %.

Konečne to začína vyzerať tak, že tím našiel správne formácie. Hráči si začínajú na ľade viac rozumieť. V druhej formácii sa javia dobre Mikael Granlund a Jason Pominville s Ninom Niederreiterom. Mladý Justin Fontaine využil príležitosť a usadil sa v prvom útoku ku  Koivovi a Parisemu. Fontaine skóroval v posledných troch zápasoch dvakrát.

V defenzíve sa v dobrom svetle ukazuje náhradník za zraneného Brodina, Nate Prosser. Po tom, čo sa v úvodných deviatich zápasoch dostal na ľad iba raz sa ukázal v posledných troch zápasoch. Zaznamenal v nich dve asistencie a tri plusové body.

Minnesota v sobotu porazila Chicago 5-3. Jason Pominville, ktorý nastúpil na svoj 600. zápas v NHL privedol Wild k víťazstvu dvoma gólmi. Na obidva mu asistoval Mikael Granlund. Parise pridal tiež gól, aj Parise a Pominville vedú tabuľku strelcov so šiestimi gólmi. Kyle Brodziak dal svoj druhý gól v sezóne, Fontaine tretí. Niklas Backstrom sa po zranení vrátil vo veľkom štýle, zaznamenal 33 zákrokov a pripísal si prvé víťazstvo v sezóne.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise—Koivu—Fontaine
Niederreiter—Granlund—Pominville
Cooke—Brodziak—Heatley
Mitchell—Konopka—Veilleux

Suter—Spurgeon
Scandella—Prosser
Stoner—Dumba

Medzi žrďami:

V bráne by sa mal opäť objaviť Nicklas Backstrom. Josh Harding dnes ráno trénoval a Backstromovi bude kryť chrbát.

Pohľad z tribúny:

Keith Ballard vynechá ďalší zápas ale je už v tréningovej záťaži. Jonas Brodin je mimo na neurčité obdobie, kvôli zlomenine lícnej kosti.

Charlie Coyle má zranenie kolena ale už sa zúčastnil tréningu. Mike Rupp je stále mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

Pridajte komentár