Preview: Dnes Wild proti Jazdcom z New Yorku

 Po dominancii v domácej Xcel Energy Center Wild opäť vyrážajú na cesty. Dnes sa Minnesota v Manhattane stretne s New Yorkom Rangers, zajtra ju bude hostiť Boston Bruins. Divosi majú v zápasoch vonku bilanciu jedno víťazstvo a dve prehry, obidve prišli v Kalifornii po dobrých výkonoch Wild, ktorí sa dnes proti Rangers budú snažiť o tretie víťazstvo v rade.

New York Rangers

(4-4-0: 8 bodov, 12. vo Východnej konferencii, 7. v Metropolitnej divízii)

vs.

Minnesota Wild

(4-2-0: 9 bodov, 9. v Západnej konferencii, 4. v Centrálnej divízii)

V minulej sezóne sa Minnesota stretla s Rangers dvakrát, každý tím využil domáce prostredie. Minulý rok vyhrali Rangers pred Vianocami v Madison Square Garden 4-1, v marci naopak zvíťazili Divosi 2-1, 29 zákrokov vtedy predviedol Kuemper.

Minnesota prichádza do dnešného zápasu dobre naladená po vysokej výhre 7-2. Naopak, jazdci sa budú snažiť odčiniť sobotu, kedy prehrali v Montreale 3-1. Doma New York vyhral dva zápasy v rade, naposledy zdolal 4-0 San Jose.

Slabiny Rangers môžu byť presilovky a oslabenia. V početných výhodách strelili dva góly z 22 príležitostí (stále je to lepšie ako u Wild – 0 gólov z 20 presiloviek). V 29 oslabeniach hráči z Manhattenu šesťkrát (V tomto na Minnesotu nemajú, oslabovky divochov sú zatiaľ excelentné).

Obrancovia Wild si búdu dnes musieť dať pozor najmä na útočníka Ricka Nasha. Ten je s ôsmimi gólmi v ôsmich zápasoch sezóny druhým najlepší strelocm ligy.

Pravdepodobná zostava Wild:

Minnesota vykorčuľuje dnes v noci na ľad s rovnakou zostavou ako proti Tampe.

Parise–Granlund–Pominville
Vanek–Koivu–Coyle
Niederreiter– Haula–Fontaine
Cooke–Carter–Zucker

Brodin–Suter
Spurgeon–Scandella
Prosser–Dumba
Kto má formu:
Útočník Jason Zucker v sobotu zaznamenal svoj prvý dvojgólový zápas a v tejto sezóne je najlepším strelcom Wild so štyrmi gólmi. A to hraje vo štvrtej formácii.
Medzi žrďami:
V bráne bude opäť Darcy Kuemper, ktorý vedie štatistiky brankárov NHL v počte vychytaných núl (3) a v priemere inkasovaných gólov na zápas (0,81).
Pohľad z tribúny:
Christian Folin a Keith Ballard zostávajú mimo zostavy kvôli chorobám. Hrať dnes nebude ani Kyle Brodziak .

Pridajte komentár