Preview: Dnes Wild proti Floride

Bol to dlhý trip pre Minnesotu. Dnes uzavrie štvorzápasovú šnúru na ľadoch súperov proti Floride Panthers. Wild sa budú snažiť o víťazstvo po dvoch prehrách. V bráne Divosi nastúpia s Joshom Hardingom, ktorý už nastúpil v 6 zápasoch a podával v nich vynikajúce výkony. S 94,6 % úspešnosťou zákrokov a 1,15 priemerom gólu na zápas vedie celej NHL.

Vyzerá to tak, že Minnesota pozmení útočné formácie v snahe dať hráčom iskru v hre 5 na 5. Jason Pominville sa vracia ku Koivovi a Parisemu do prvej formácie. Trio našlo chémiu v presilovkách, snáď sa im bude dariť aj v rovnovážnej hre.

Mikael Granlund bude centrom medzi Mattom Cookeom a Ninom Niederreiterom, zatiaľ čo Kyle Brodziak bude v tretej formácií s Justinom Fontaineom a Danym Heatleym. Torrey Mitchell, Zenon Konopka a Stephane Veilleux, to je zloženie štvrtej lajny.

Florida v poslednom zápase prehrala doma s Bostonom 3-2. Tim Thomas urobil počas zápasu 37 zákrokov. Kris Versteeg a Jesse Winchester boli strelcami gólov za Panthers.

Florida Panthers (2-6-0, 4 body, 13. vo Východnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (3-2-2, 8 bodov, 11. v Západnej konferencii)

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise—Koivu—Pominville

Cooke—Granlund—Niederreiter

Heately—Brodziak—Fontaine

Mitchell—Konopka—Veilleux

Suter—Brodin

Spurgeon—Dumba

Stoner—Scandella

Medzi žrďami:

Očakáva sa, že dnes opäť dostane šancu skvelý Josh Harding. Dnešný zápas bude pre neho prvý proti Floride.

Pohľad z tribúny:

Ballard vynechá zápas po tom, čo v pondelok proti Buffalu dostal puk do tváre. Prosser sa k nemu pripojí.

Charlie Coyle má zranenie kolena a očakáva sa ,že vymešká ešte niekoľko týždňov. Mike Rupp je stále mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Brankár Niklas Backstrom  je s tímom na tripe, ešte sa však celkom nezotavil zo zranenia.

Pridajte komentár