Preview: Dnes sa divosi predstavia v Dallase

Dnes sa Wild pokúsia zopakovať sobotňajšie víťazstvo v Dallase. V Xcel Energy Center zvíťazili 3-2 po predĺžení v ktorom rozhodol obranca Nate Prosser. V zápase zažiaril aj gólman Darcy Kuemper. Wild v tejto sezóne zdolali Dallas aj v zápase 12. októbra, kedy si pripísali pohodlnú výhru 5-1. Tak dúfajme, že do tretice všetko dobré. Aj v dnešnom zápase v Dallase bude stáť v bráne divochov skvelý Kuemper.

Dallas Stars (21-20-8, 50 bodov, 11. v Západnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (27-19-5, 59 bodov, 8. v Západnej konferencii)

Darcy Kuemper pol povolaný z Iowy Wild 2. januára a od vtedy v bráne žiari. Má štatistiku 4-1-0, 95,4 percentnú úspešnosť zákrokov a priemer gólu n a zápas 1,36. Vďaka skvelej forme sa dostane do brány piaty krát v rade.

Ďalším z hráčov so skvelou formou je obranca Nate Prosser. Na začiatku sezóny bol Prosser v äsmich z deviatich zápasoch len zdravým náhradníkom. Po zranení Jareda Spurgeona sa ale dostal zostavy a zbiera viac priestoru na ľade. Prosser bol hrdinom Wild aj v sobotu, keď strelil víťazný gól v predĺžení.

Minnesota včera povolala z Iowy Wild v AHL obrancu Jonathona Bluma a brankára Johana Gustafssona. Gustafsson by mal dnes na striedačke robiť dvojku Kuemperovi. Niklas Backstrom dostal injekciu a nebude dnes k dispozícii. Josh Harding sa včera necítil dobre a s tímom do Dallasu necestoval. Hlavný tréner Wild Mike Yeo nepovedal či Blum bude dnes hrať, alebo či bol povolaný iba ako poistka.

Pri víťazstve Minnesoty 3-2 po predĺžení, strelili góly okrem Prossera aj Suter a Haula.Pre Erika Haulu to bol prvý gól v NHL, pre Sutera šiesty v sezóne. Kuemper zaznamenal 33 zákrokov.

Hviezdy z Dallasu boli včera v Nashville, kde Predátorom podľahli 4-1. Cody Eakin strelil jediný gól Dallasu, zatiaľ čo Kari Lehtonen urobil 19 zákrokov.

Pravdepodobná zostava Wild:

Heatley-Coyle-Zucker
Niederreiter-Granlund-Pominville
Cooke-Brodziak-Fontaine
Mitchell-Haula-Veilleux

Suter-Brodin
Scandella-Prosser
Stoner-Ballard

Kto má formu:

Charlie Coyle zaznamenal 6 bodov (2g, 4a) v posledných piatich zápasoch a už prekonal svoj bodový zápis z minulej sezóny. Na konte má 18 (6g, 12a) bodov v 39 zápasoch.

Medzi žrďami:

V bráne bude opäť Darcy Kuemper, ktorý je zatiaľ proti Stars neporaziteľný. Po sobotňajšom víťazstve má s Dallasom štatistiku 1-0-0.

Pohľad z tribúny:

Medzi útočníkmi by mal byť zdravým náhradníkom Mike Rupp. Ako to bude u obrancov bude známe až po dnešnom tréningu.

Zach Parise, Mikko Koivu a Jared Spurgeon sú na listine zranených hráčov pre zranenia v dolnej časti tela. Josh Harding je zas mimo kvôli chorobe.

Pridajte komentár