Preview: Dnes divosi proti obhajcom Stanley Cupu

Minnesota sa po piatkovom zápase s Anaheimom dnes stretne s ďalším kalifornským súperom. V Staples Center ich čaká minuloročný šampión NHL Los Angeles Kings. V minulej sezóne Wild vyhrali s neskorším držiteľom Stanley Cupu dva z troch stretnutí, pričom v každom zápase vyhral tím, ktorý v tretej tretine prehrával. Všetky tri vzájomné zápasy v minulom ročníku vyhral tím, ktorý hral vonku.

Los Angeles Kings

(3-1-1: 7 bodov, 5. v Západnej konferencii, 3. v Pacifickej divízii)

vs.

Minnesota Wild

(2-1-0: 4 body, 10. v Západnej konferencii, 5. v Centrálnej divízii)

Aj v dnešnom stretnutí uvidíme niekoľko zmien v zostave Minnesoty. Najpodstatnejšou je asi zmena v bráne, Fín Nicklas Backstrom v nej vystrieda Darcyho Kuempera, ktorý v minulom zápase ukončil svoju 163-minútovú nepriestreľnosť a pri prehre v Anaheime 2-1 inkasoval dvakrát. Backstrom vynechal väčšinu minulej sezóny pre zranenie a dnes sa v ligovom zápase objaví prvýkrát od 11. januára.

Čerstvé tváre uvidíme aj na modrej čiare. Obrancov Keitah Ballarda a Matta Dumbu, ktorí hrali proti Anaheimu, nahradia Nate Prosser a Christian Folin. Prosser s Folinom budú tvoriť tretí obranný pár.

Pre Prossera to dnes bude premiérový zápas sezóny po tom, čo ho v príprave umiestnili na waiver listinu St. Louis a Wild si ho z nej stiahli.

„Som nažhavený na zápas,“ povedal Prosser. „Hráme proti silnému tímu v ich aréne.“

Činnosť, ktorú Wild určite potrebujú zlepšiť v nasledujúcich zápasoch sú presilovky. Minnesota v tejto sezóne zatiaľ nevyužili ani jednu z 11 presiloviek a v jednej z nich dokonca inkasovala. Tréner Wild Mike Yeo na to reagoval vytvorením úplne nových presilovkových formácií na tréningu.

Prvá presilovková formácia pozostávala z veteránov: na modrej bol Ryan Suter s Jasonom Pominvillom, v útoku bol Mikko Koivu, Zach Parise a Thomas Vanek. Druhá skupina pozostávala z mladíkov: Mikael Granlund, Charlie Coyle a Nino Niederreiter vpredu, Jared Spurgeon a Jonas Brodin v obrane.

„Myslím si, že mladá formácia môže dobre konkurovať tej prvej,“ povedal Yeo. „Obidve formácie budú nebezpečné.“

Nezabudnite, dnešný zápas začína už 21:00 nášho času a bude vysielaný aj na českej televíznej stanici Nova Sport.

Pravdepodobná zostava Wild:

Útočné formácie by mali zostať rovnaké ako v predošlom zápase:

Parise–Granlund–Pominville
Vanek–Koivu–Fontaine
Niederreiter– Haula–Coyle
Cooke–Carter–Zucker

V obrane sa zmení tretia dvojica. Dnes ju bude tvoriť Folin s Prosserom.

Brodin–Suter
Spurgeon–Scandella
Prosser–Folin

Kto má formu:

Útočník Wild Jason Zucker si v prípravnom kempe vybojoval miesto v prvom tíme a to, že si miesto vňiom zaslúťi potvrdzuje aj v ostrých zápasoch. Po troch stretnutiach má na konte dva góly, jedne plusový bod a 50 percentnú úspešnosť streľby.

Medzi žrďami:

Dnes si pripíše prvý štart v sezóne fínsky veterán Nicklas Backstrom, pre ktorého to bude prvý súťažný zápas po zdĺhavom zranení z minulej sezóny. Viac o tom v článku tu.

Pohľad z tribúny:

Hrať dnes zrejme nebude center Kyle Brodziak, voľno dostanú aj obrancovia Matt Dumba a Keith Ballard.

Brankár Josh Harding je dlhodobo zranený.

Pridajte komentár