Preview: Divosi opäť proti červeným krídlam

Dúfajme, že divosi už zabudli na včerajšiu prehru z Detroitom, pretože dnes sa s nimi stretnú opäť. Včera Wild v St. Paul prehrali 3-2. Oba tímy sa po zápase presunuli do Detroitu, kde sa v Joe Luis Aréne postavia proti sebe. Dnes by mal na rozdiel od včerajšieho zápasu hájiť bránku Wild Rus Ilja Bryzgalov. Potvrdiť to však nemôžeme, keďže Minnesota dne nemala ranný tréning.

Detroit Red Wings (33-24-13, 79 bodov, 8. vo Východnej konferencii)

vs.

Minnesota Wild (36-24-11, 83 bodov, 7. v Západnej konferencii)

Tréner Wild Mike Yeo včera v zápase pokračoval v menení formácií. Charlieho Coyla posunul z pozície centra tretieho útoku s Heatleym a Haulom na krídlo k Mikkovi Koivovi a Mattovi Moulsonovi. Justin Fontaine sa z druhého útoku presunul do štvrtého k Mattovi Cookovi a Kyleovi Brodziakovi, erik Haula sa presunul späť na centra, ako krídla mal Heatleyho a Nina Niederreitera.

Dnes ráno Wild povolali z Iowy Wild v AHL obrancu Jonathona Bluma a útočníka Stephana Veilleuxa. Hrať by mal iba Blum – a to kvôli tomu, že do Detroitu necestoval Keith Ballard ani Clayton Stoner vinou zranení.

Pri včerajšej prehre 3-2 chytil 27 striel Darcy Kuemper, zatiaľ čo gól Wild strelili Koivu (v presilovke) a Coyle (z trestného strieľania).

Za Red Wings urobil 28 zákrokov Jimmy Howard, gólmi zariadili výhru Brendan Smith, David Legwand a Gustav Nyquist.

Pravdepodobná zostava Wild:

Takto vyzerali formácie na konci včerajšieho zápasu:

Parise-Granlund-Pominville
Moulson-Koivu-Coyle
Niederreiter-Haula-Heatley
Cooke-Brodziak-Fontaine

Stoner ani Ballard do Detroitu necestovali, takže sa do zostavy dostane Blum:

Suter-Spurgeon
Scandella-Brodin
Prosser-Blum

Kto má formu:

Mikko Koivu nazbieral v posledných 15 zápasoch 14 bodov za 2 góly a 12 asistencií. Celkovo má v sezóne na konte 41 bodov (9+32) a je najlepším nahrávačom Wild.

Medzi žrďami:

Ešte to nemôžeme potvrdiť, pravdepodobný je však štart Ilju Bryzgalova.

Pohľad z tribúny:

Útočníci Cody McCormick, Stephane Veilleux a Mike Rupp budú len na tribúne, Clayton Stoner a Keith Ballard taktiež nenastúpia.

Jason Zucker a Josh Harding sú na listine zranených hráčov. Niklas Backstrom by nemal hrať po zvyšok sezóny.

Pridajte komentár