Pretnú WILD šnúru šiestich prehier?

Dnes o 2:00 nášho času sa odohrá druhý zápas prvého kola play-off na domácom ľade Dallasu. Ak počítame základnú časť a prvý zápas play off, Minnesota nedokázala vyhrať už 6 zápasov v rade. Túto veľmi nelichotivú štatistiku sa budú snažiť prelomiť práve dnes v noci. Bezzubý útok, nedôsledná obrana a hlavne chyby, ktoré súper dokázal vždy potrestať, stavajú Wild pred ťažkú úlohu, a to poraziť favorizovaný Dallas na ich vlastnej pôde a konečne zvíťaziť.

Zápas č.2

Dallas Stars vs. Minnesota Wild

Stav série 1:0

 

„Musíme sa viac tlačiť do brány, strieľať a hlavne znepríjemňovať súperovi hru, čakať na ich chyby,“ vyjadril sa po zápase Zach Parise, ktorý kvôli zraneniu Minnesote citeľne v play off chýba. Reagoval tým aj na štatistiku striel v prvom zápase, ktorá bola po polovici zápasu  hrozivých 18:5 pre Stars. „Play off je iná súťaž… musíme to hodiť za hlavu, hrať si svoje a dokázať, že sme si postup do play off zaslúžili,“ dodal Parise.

V druhom tábore je o niečo veselšie. Naplno trénuje opora Tyler Seguin a čaká sa jeho návrat ešte v tejto sérii, možno v dnešnom zápase. Dallas, ktorý vyhral posledných 10 zápasov z 12tich a triumfoval v  Západnej konferencii je naopak pri chuti. Domáce zápasy musíme zvládnuť, Minnesota je nebezpečný súper a každé naše zaváhanie využije,“ vyjadril sa po úvodnom zápase Lehtonen. Ten si v prvom dueli s WILD pripísal shotout.

 

Návrat Haulu a zmeny vo formáciách Minnesoty

Parise a Vanek budú Divochom chýbať naďalej, dobrou správou je ale návrat Erika Haulu, ktorý by v noci už mal hrať. Fínsky center, ktorý mal pred zranením veľmi dobrú formu, sa zaradí do svojho zvyčajného útoku s krídlami Niederreiterom a Pominvillom. Slabý výkon Minnesoty v prvom dueli série však priniesol zmeny aj v ďalších formáciách. Na krídlo prvého útoku ku kapitánovi Koivovi sa posunul Granlund, tretím do partie v elitnom útoku je Jones. Coyle sa po dlhšom čase opäť predstaví na pozícii centra, v druhom útoku ho doplnia Zucker s Fontainom. štvrtá lajna bude zložená z pracantov, ako sú Carter, Stoll a Porter. Návrat Haulu zo zostavy vytlačí Zaca Dalpeho.

Fanúšikov Wild vystrašila informácia, že včera netrénoval gólman Devan Dubnyk, podľa slov trénera Torchettiho ale nejde o zranenie, iba oddych pre náročnými súbojmi. Existuje však aj možnosť, že Dubnyk nebude môcť nastúpiť. Chytať by tak musel Darcy Kuemper.

Predpokladaná zostava Wild

Granlund-Koivu-Jones
Zucker-Coyle-Fontaine
Niederreiter-Haula-Pomiville
Carter-Stoll-Porter

Suter-Spurgeon
Dumba-Scandella
Brodin-Prosser

Dubnyk
(Kuemper)

Náhradníci: Folin (O), Dalpe, Schroeder (obaja Ú)

Zranení: Parise, Vanek (obaja Ú)

Pridajte komentár