Přestřelku ve Vancouveru Minnesota trestuhodně nezvládla

Minnesota vedla v kanadském Vancouveru pohodlně 2:0 a měla vše ve svých rukou. Jenže do druhé přestávky dovolila soupeři vyrovnání, aby pak Canucks na začátku třetí třetiny šli do vedení 4:2. To Wild nezastavilo a dokázali srovnat, ovšem dvě a půl minuty přišel další kolaps v podobě pátého gólu domácích. Ve Vancouveru tak Wild nebodovali. Jediným světlým momentem zápasu jsou dva góly Jasona Pominvillea.

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 30. Brandon Sutter (Stecher, H. Sedin), 32. B. Hutton (D. Sedin, H. Sedin), 42. Eriksson(Chaput, B. Hutton), 43. Baertschi (Sbisa, Brandon Sutter), 58. Baertschi (Stecher, Burrows) – 6. Pominville(Niederreiter, Scandella), 24. Pominville (Haula), 44. Zucker, 55. Suter (Spurgeon, Niederreiter)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise(A), E. Staal, Coyle – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Haula, Pominville – Graovac, Z. Mitchell, Stewart.

Wild stačilo ve Vancouveru na vedoucí branku pět minut a sedm sekund. Rychlý výpad do útočného pásma po pravé straně předvedl Niederraiter, který se natlačil až před brankáře, forhendovou kličkou ovšem neuspěl. Puk byl ale vyražen, a to jenom k najíždějícímu Jasonu Pominvilleovi, který už měl před odkrytou branou lehkou úlohu. Canucks zdánlivě srovnali v patnácté minutě, kdy Huttonovu střelu po Kuemperově perfektním zákroku dorážel do sítě Henrik Sedin, jenže trenér Boudreau využil coach challange a reklamoval bránění ve hře brankáři, což také rozhodčí u videa potvrdil. Do přestávky viděli diváci ještě na každé straně jednu nebezpečnou situaci. Za Minnesotu mohl navýšit vedení Zucker, jenž pálil z levé strany hodně razantně a trefil Millerovu masku. Na druhé straně mířil pohotovou střelou do vzdálenějšího růžku Markus Granlund a Kuemper musel vytěsnit kotouč ramenem.

Úvod druhé třetiny opět patřil Jasonu Pominvilleovi, který po třech minutách napřáhl na pravém kruhu a vymetl přesně prostor u vzdálenější tyče. Minnesota vedla pohodlně o dva góly, jenže ve zbytku třetiny předvedli domácí hodně dobře výkon. Během necelých dvou minut domácí využít dvě přesilové hry. Nejprve Strecherovu střelu tečoval mezi Kuemperovy betony přesně Brandon Sutter a o chvíli později využil zmatků na brankovišti, když Kuemper nedokázal přikrýt puk lapačkou, Ben Hutton a bylo rázem vyrovnáno. Wild mohli být rádi, že se skóre do přestávky už neměnilo, protože dobrou střelu předvedl Burrows a chvíli poté Granlund trefil tyčku.

Pořádný šok přišel pro minnesotské fanoušky na začátku třetí části. Během 59 vteřin tahal Kuemper z branky další dva puky! Nejprve po skrumáži skóroval Loui Eriksson a poté po zcela zakrytém výhledu a teči Svena Baertschiho kapitoval minnesotský gólman počtvrté. Wild se sympaticky nevzdali a brzy zkorigovali skóre, když chyby v rozehrávce využil Jason Zucker a po samostatném úniku bekhendem překonal Millera. Dlouho pak Minnesota tlačila na defenzívu Canucks, až v 55. minutě konečně přišlo kýžené vyrovnání. Spurgeono nahození přesně tečoval Ryan Suter a utkání zdánlivě směřovalo do prodloužení. Jenže stačilo jedno zavření v pásmu a Vancouver slavil pátou branku. Kuemper měl opět zakrytý výhled a střela Baertschiho propadla až do sítě frustrované Minnesoty.