Přestřelka na Floridě skončila úspěšně

Divácky velice povedené utkání bylo k vidění na Floridě, kde padlo celkem 11 gólů a oba týmy vystřelili na branku celkem 84krát. Více než čtyřicet střel pro každý tým je v NHL opravdu nezvyklé. Minnesota v utkání dvakrát prohrávala, ale díky povedené třetí třetině nakonec slaví vysoké vítězství 7:4! Poslední dva góly padly do odkryté branky, ale i tak je pět gólů ze hry obrovská vzpruha po posledních gólově chudých zápasech. Perfektní utkání za sebou má tříbodový Eric Staal. Po dvou kanadských bodech získali Mikael Granlund, Charlie Coyle, Zach Parise, Jason Zucker a Jonas Brodin.

Florida Panthers – Minnesota Wild 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 15. Marchessault (Yandle), 19. Pysyk (Trocheck, Sceviour), 32. Jágr (Trocheck), 43. Barkov (Pysyk) – 8. Zucker (Brodin, Granlund), 29. E. Staal (Niederreiter), 31. Pominville (Hanzal, Parise), 46. E. Staal (Scandella, Coyle), 55. Parise (Brodin, Spurgeon), 59. Granlund (Zucker, Dumba), 60. Coyle (Staal)

Minnesota Wild: Kuemper (41. Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Stewart, E. Staal, Parise – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – White, Hanzal, Niederreiter – Pominville, Haula, Coyle.

Wild do utkání vstoupili velice dobře a v osmé minutě šli do vedení. Brodinovu střelu od modré čáry tečoval přesně k tyči Jason Zucker. Zbylé minuty první třetiny však nezvládli. Nejprve fauloval Hanzal a přesilovku rychle využil Jonathan Audy-Marchessault a o necelé čtyři minuty později už Panteři vedli. Ke střele z mezikruží se dostal Mark Pysyk a puk uklidil přesně pod Kuemperovu lapačku.

Druhá část přinesla v úvodních minutách hodně rozkouskovanou a neaktivní hru. V polovině třetiny se ale hra zcela změnila. Nejprve Niederreiter bekhendem zpoza branky přihrál do chumlu hráčů před Reimerovu svatyni a tam se nejrychleji zorientoval Eric Staal, který poslal puk ke vzdálenější tyči. Uběhly pouze dvě minuty a Wild se radovali z vedení. Reimer si snažil v brankovišti zalehnout kotouč, ale ten mu vypadl z výstroje. Hanzalova dorážka ještě úspěšná nebyla, ale Jason Pominville už v nepřehledné situaci doklepl puk do sítě. Minnesotská radost však dlouho nevydržela. O další minutu později už bylo skóre zase nerozhodné, když se ke slovo dostal ten nejzkušenější ze všech – Jaromír Jágr. Objel branku a střelou z úhlu vyškolil Darcyho Kuempera.

Do třetí části Wild překvapivě vystřídali Dubnyka za Kuempera a ten inkasoval už po necelých třech minutách hry. A šlo o hodně zbytečný gól, jelikož Dubnyk chtěl za brankou zastavit nahozený kotouč, ale ten mu sjel po čepeli a dostat se před prázdnou branku. A to byla jednoduchá úloha pro Aleksandera Barkova. Ale jelikož se hrálo utkání z plné střel, pak padlo i hodně gólů. Minnesota se tak brzy znovu dočkala vyrovnání. Na 4:4 srovnal Eric Staal, jenž doklepl do sítě Reimerem vykopnutý kotouč po Scandellově střele.
Doslova bláznivé utkání našlo rozuzlení v 55. minutě. Tvrdá rána Brodina propadla Reimerovi za záda a volný kotouč přijel do sítě doklepnout Zach Parise. Tato situace se později ukázala jako vítězná branka. Panteři to sice ještě zkoušeli bez brankáře, a to hned dvakrát, ale v obou případech z toho byly jenom branky hostujícího celku. Prázdnou branku trefil Mikael Granlund a tři vteřiny před koncem i Charlie Coyle.

Díky výhře 7:4 a současné prohře Chicaga vedou Wild konferenci opět s náskokem tří bodů.