Predposledný duel prípravy Divosi odohrajú v Denveri proti Avs

Deväť dní pred úvodným buly sezóny 2016/17 čaká na Minnesotu piaty a predposledný prípravný zápas. Po druhý krát v príprave si Wild zmerajú sily s divíznym rivalom z Colorada.  V prvom vzájomnom súboji v St.Paul presne pred týždňom prehrali 4:1, a tak si dnes v noci budú chcieť napraviť chuť.

Na dnešný zápas s tímom necestovali najväčšie hviezdy Wild ako Parise, Staal, Koivu, Suter, Dubnyk, Spurgeon ani Coyle, aj napriek tomu ale v akcii bude zaujímavá zostava. Keďže gólman Dubnyk, ktorý proti Avalanche chytal minulý týždeň, ostal doma, šancu dnes v bráne dostane Darcy Kuemper.

V obrane by mali hrať všetci hráči bojujúci o posledné voľné miesto v prvom tíme. Bude zaujímavé sledovať, kto sa nakoniec z trojice Christian Folin, Mike Reilly a Nate Prosser dostane do najlepšej šestky zadákov Wild.

Útok Minnesoty dnes v noci po prvýkrát v príprave obohatí Švajčiar Nino Niederreiter, ktorý včera premiérovo s tímom trénoval, keďže sa len nedávno vrátil zo Svetového pohára, kde sa s tímom Európy prekvapujúco dostal až do finále. Niederreiter sa predstaví v starom známom útoku s Haulom a Pominvillom. Práve táto formácia v druhej polovici minulej sezóny ťahala Minnesotu, takže uvidíme, či v týchto výkonoch bude pokračovať.

Šancu aj v dnešnom dueli dostane švédsky mladíček Joel Eriksson-Ek, ktorý v predošlých stretnutiach veľmi zaujal a má dobrú šancu dostať sa do prvého tímu.  Je možné, že dnes bude hrať aj Kurtis Gabriel, ktorý už predtým bol poslaný na farmu, dnes ho však tím povolal naspäť. Dôvodom je buď to, že niekto ochorel, alebo ho len vedenie chce vidieť hrať v Colorade.

Predpokladaná zostava Wild

Niederreiter – Haula – Pominville
Zucker – Eriksson-Ek – Stewart
Schroeder – Graovac – Tuch
Gabriel – Dalpe – Bertschy

Brodin – Scandella
Dumba – Folin
Reilly – Prosser

Kuemper

Pridajte komentár