Pred Vianocami ešte Divosi nastúpia v Madison Square Garden

Wild si ešte vianočné sviatky užívať nemôžu, deň pred Štedrým dňom ich totiž čaká v newyorskej Madison Square Garden duel proti domácim Rangers. Bude to súboj dvoch popredných tímov svojich konferencií a Minnesota sa pokúsi dať si vianočný darček v podobe desiateho víťazstva v rade. Ak by sa jej to podarilo, bol by to nový klubový rekord.

Keďže Divosi boli v akcii aj včera, pred dnešným zápasom si nenaplánovali tradičný ranný tréning, a preto je zostava otázna. Pri deviatom triumfe po sebe, nad Montrealom, chytal Devan Dubnyk, takže je možné, že dnes dostane šancu Darcy Kuemper. Dubnyk však chytá skvele a pre trénera je ťažké ho posadiť len na striedačku.

U hráčov v poli je isté, že ani dnes nenastúpi útočník Zach Parise, ktorý pre chorobu vynechal aj duel v Montreale. V zostave by preto mal ostať Jordan Schroeder, ktorý ho gólom dobre nahradil. Opäť bude hrať aj 30-ročný Pat Cannone.

Po dnešom dueli čaká na Minnesotu, rovnako ako na všetky ostatné tímy NHL, trojdňová vianočná pauza.

New York Rangers

Wild majú v New Yorku Rangers veľmi silného protivníka. Veď tím z Manhattanu v tejto sezóne doteraz pozbieral najviac víťazstiev v lige a od čela Východnej konferencii ho delí len jediný bod. Po prípadnej dnešnej výhre a zaváhaní prvého Columbusu sa teda môže dostať na prvú priečku.

Rangers majú veľmi vyrovnaný tím, v ktorom je veľa hráčov schopných rozhodnúť zápas. Najproduktívnejší sú 23-bodoví Jimmy Hayes a Derek Stepan, no zahanbiť sa nedajú ani J.T. Miller, Mats Zuccarello (obaja 22 bodov) či Kris Kredier (21 bodov). Najlepším strelcom je posila od rivala z Islanders Michael Grabner, ktorý sa do čierneho trafil už 14-krát. Pre zranenia Rangers dnes nemôžu rátať s Rickom Nashom ani Mikom Zibajenadom.

Aj obrana je veľmi kvalitná. Výborné výkony podávajú Ryan MacDonagh, Nick Holden, ale aj nováčik Brady Skjei, ktorý má na konte 15 bodov.

No a v bráne je jednotkou hviezdny Švéd Henrik Lundqvist, ktorému robí viac než solídnu dvojku ďalší severan Antti Raanta.

Porovnanie súperov

20-3-1-11 bilancia 17-3-4-8
3. miesto vo Vých. konferencii,
47 bodov
postavenie v tabuľke 3. miesto v Záp. konferencii,
44 bodov
Hayes, Stepan 23 bodov najviac kan. bodov Eric Staal 26 bodov
Michael Grabner 14 gólov najlepší strelec Coyle, Staal 11 gólov
Stepan, McDonagh 17 asistencií najlepší nahrávač Mikael Granlund 16 asistencií
Ryan McDonagh 18 bodov najlepší obranca Ryan Suter 19 bodov
Michael Grabner +18 najlepší v +/- Ryan Suter +25
Jimmy Vesey (Ú) 17 bodov najlepší nováčik  Joel Eriksson Ek* (Ú) 5 bodov
Henrik Lundqvist 92,0 % (24 z.)
Antti Raanta 93,0 % (14 z.)
úspešnosť zákrokov
 Devan Dubnyk 94,8 % (26 z.)
Darcy Kuemper 90,7 % (6 z.)

*momentálne pôsobí vo Švédsku

Predpokladaná zostava

Niederreiter – Staal – Coyle
Granlund – Koivu – Zucker
Pominville – Graovac –Stewart
Schroeder – Cannone – Gabriel

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Scandella – Folin

Dubnyk/Kuemper

Pridajte komentár