Posunie sa Erik Haula v zostave ešte vyššie?

Od povolania do prvého tímu Wild 7. januára, dostával center Erik Haula viac príležitostí a zodpovednosti. Haula nie je len 22-ročný nováčik. Táto sezóna je preňho prvá v profesionálnom tíme, v minulej sezóne hral v americkej univerzitnej súťaži NCAA za University of Minnesota.

Kvôli tomu ho tréner Wild Mike Yeo pomaly zaťažoval čoraz viac úlohami.  V každej príležitosti Haula uspel a to prináša na scénu novú otázku:

Je Haula, center štvrtého útoku, pripravený preskočiť veterána Kylea Brodziaka v zostave a zaujať post centra tretej formácie?

„Stále o tom bude treba rozmýšľať,“ povedal Yeo. „Myslím si, že sme s Haulom odviedli dobrú prácu v jeho vývine, zlepšil sa. Zväčšili sme mu rolu a zodpovednosť a neurobili sme to príliš rýchlo. Netlačili sme ho do pozície, na ktorú nebol pripravený.“

Teraz to vyzerá tak, že Haula by mohol byť pripravený na ešte viac zodpovednosti.

V posledných 16 zápasoch pred sobotným stretnutím s Columbusom nazbieral Haulatri góly, dve asistencie a sedem plusových bodov.V rovnakom období získal Brodziak dva góly, štyri asistencie a šesť mínusových bodov.

Obidvaja majú v tíme podobné defenzívne úlohy a sú vyťažovaní aj na oslabeniach.

Brodziak je odskúšaný veterán , ktorý prináša viac stabilnej defenzívy. Haila je živší hráč. Je najrýchlejším korčuliarom Minnesoty a dokáže vďaka tomu generovať viac ofenzívy.

„Pár krát sme Haulu posunuli na to miesto a v ďalších zápasoch sa tam objaví trošku viackrát,“ povedal Yeo. „Stal sa veľmi dobrým hráčom na oslabenia. Budeme to sledovať zápas čo zápas, ale je to miesto, ktoré si zaslúži.“

Pridajte komentár