Poprvé v sezoně si Wild vyzkoušeli nájezdy – neúspěšně

Minnesota se Wild se představila na ledě Tampy Bay Lightning, kde se dlouho nemohla dostat do tempa hry. V utkání dvakrát prohrávala, ale zásluhou Charlieho Coylea a Jareda Spurgeona dokázala srovnat. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, z nichž Wild neproměnili ani jeden. Proti Bleskům tak získali „jenom“ bod.

Tampa Bay Lightning – Minnesota Wild 3:2 po nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Filppula (Killorn, Stamkos), 22. Kučerov (Palát, Stralman), rozh. náj. Callahan – 16. Coyle, 58. Spurgeon (Coyle, Niederreiter).

Minnesota Wild: Dubnyk (Backstrom) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Brodin, Prosser, Dumba – Parise (A), Granlund, Pominville – Vanek, Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Coyle, Carter – Porter, Stoll, Haula.

Minnesota odehrála značně nepovedenou třetinu. Na první střelecký pokus čekala celých patnáct minut! Mezitím jí Tampa zasypala doslova bouří útoků a dobrých příležitostí. Obrovskou měl při přesilové hře Stamkos, jehož doslova baseballový úder výtečně zlikvidoval vyrážečkou Dubnyk. Chvíli poté se na branku sám řítil Killorn, ale naštěstí pro hostující barvy minul branku. O otevření skóre se postaral až při přečíslení Valteri Filppula, mazácky si položil vracejícího se Spurgeona a svojí stahovačku zakončil přesnou zápěstní střelou k tyči.
Vasilevskij měl po šestnácti minutách hry jenom jeden zákrok, pak ovšem udělal velkou chybu, když za brankou špatně rozehrál, puku se chopil Charlie Coyle a bekhendovou střelou z těžkého úhlu šokoval domácí fanoušky. I přes poměr střel 4:12 za prvních dvacet minut se tak šlo do kabin za vyrovaného stavu 1:1.

Od druhé třetiny už Minnesotští konečně začali střílet na branku, byť velké šance měli stále především Bolts a krátce po začátku druhé části šli opět do vedení. Po přihrávce z rohu kluziště se mezi dvěma obránci před Dubnykem prosadil Nikita Kučerov.
Minnesotský gólman měl další minuty plné ruce práce a likvidoval jeden pokus za druhým. Proti další akci Kučerova v polovině utkání, který se řítil sám na branku, mu pro změnu pomohla branková konstrukce. Wild sice už ohrožovali branku soupeře, ale velkých příležitostí bylo stále jako šafránu. Těsně před přestávkou mohli srovnat, když po Dumbově střele dorážek Niederreiter, ale Vasilevskij i napodruhé dokázal udržet puk před sebou.

Třetí část už se nesla v duchu snahy o vyrovnání a Tampu držel nad vodou skvělý brankář. Zásluhu měl na zlikvidování střely Granlunda, jenž střílel po individuální akci Niederreitera, který objel branku, předložil puk finskému centru a ten z úhlu ztroskotal na mladému Rusovi. Krátce nato neuspěl nadvakrát ani Parise, zejména po své pohotové teči už byla branka opravdu blízko. A to platilo i pro další akce střelecky aktivního Dumby a Niderreitera. A když už konečně bílo-zelení dostali puk do sítě, nebyla branka po přezkoumání videa pro podržení brankáře uznána.
Nakonec obrovský tlak dokázala Minnesota přetavit ve vyrovnávací branku až v 58. minutě, kdy vyražený kotouč před gólmanem bekhendem do sítě usměrnil Jared Spurgeon.

Prodloužení podle očekávání herně patřilo domácím, ale branky se nedočkali. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž neuspěli Parise, Koivu a ani Coyle. A tak jediná trefa Callahana rozhodla o bonusovém bodu pro Tampu.