Pominvillov hetrik pri výhre Wild 4-1 nad Penguins

Ešte stále je otázne, kto bude v bráne Wild v otváracom zápase základnej časti, Darcy Kuemper si to však pýta po včerajšom výkone. Pri výhre Minnesoty v Xcel Energy Center nad Pittsburghom Penguins 4-1 odohral Kuemper celých 60 minút a pripísal s 32 zákrokov.

„Kuemper bol dnes vynikajúci,“ povedal tréner Wild Mike Yeo.

Minnesota zápas nezačala najlepšie, ukončila ho však veľmi dobre. Wild boli v stretnutí prestrieľaní Pens 33-18, Kuemper ale držal divochov nad vodou.

Do streleckej listiny sa prvá zapísala Minnesota. V presilovke sa po prihrávkach Mikaela Granlunda a Matta Dumbu presadil Zach Parise.

V druhej tretine Penguins vyrovnali zásluhou Stevea Downieho.

Potom však prišla one-man šou v podaní Jasona Pominvilla, ktorý v rozpätí 11 minút tretej tretiny strelil hetrik.

Prvý gól dal Pominville v 49. minúte, keď strelou z prvej prekonal brankára Pens Jeffa Zatkoffa. Na gól mu asistoval Parise.

Pri svojom druhom góle sa Pominville ujal nepresnej strely Jonasa Brodina a prekonal Zatkoffa.

Hetrik uzavrel Pominville v záverečnej minúte zápasu gólom do prázdnej brány, na čo Xcel Energy Center reagovala hádzaním šiltoviek na ľad.

Yeo po dnešnom zápase pochválil okrem viditeľných hviezd zápasu Kuempera a Pominvilla aj Marca Scandellu a zacha Pariseho.

Sumár: Minnesota – Pittsburgh 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 19. Parise PP (Granlund, Dumba), 49. Pominville (Parise), 53. Pominville (Brodin), 60. Pomniville do prázdnej brány (Granlund) — 36. Downie (Letang, Comeau)