Podarí sa Divochom zažehnať krízu v Chicagu?

Minnesota momaentálne patrí medzi tímy s najhoršou formou v NHL. Posledné tri zápasy prehrala a z posledných siedmich súbojov uspela len raz. Trápenie budú Wild chcieť prerušiť dnes v noci od 02:00 SEČ, a to proti veľmi ťažkému súperovi. Chicago Blackhawks, obhajca titulu, Minnesotu v posledných troch sezónach vyradil z play-off. V tomto ročníku sa však vo vzájomnom zápase tešili Divosi po domácej výhre 5:4.

V dnešnom dueli už Wild budú môcť počítať aj obrancom Marcom Scandellom, ktorý pauzoval päť duelov pre zranenie. Po niekoľkých týždňoch s veľa zranenými hráčmi tak Wild s výnimkou nováčika Graovaca majú k dispozícii kompletný káder. Na včerajšom tréningu Wild hrali z pozmenenými obrannými pármi. Ryan Suter a Jonas Brodin korčuľovali spolu a Scandella hral s Jaredom Spurgeonom. S takýmito pármi mali Wild úspech v minulosti, v tejto sezóne ale so Suterom hral väčšinou Spurgeon. Suter po tréningu priznal, že sa mu oddelenie od Spurgeona nepozdáva.

„Neviem, o čo ide,“ povedal Suter pre Startribune. „Rozhodli sa to zmeniť, neviem, čo si myslia. Je to iné. Ako som povedal, ja potrebujem hrať s pravorukým obrancom, aby som mal viac možností v útoku,  v strednom a aj v obrannom pásme. Nie je fér dať ku mne chalana, ktorý to ma cez ruku.“

V bráne Wild by mal po jednozápasovej prestávke nastúpiť Devan Dubnyk. Kuemper, ktorý chytal proti Dallasu, si nepočínal zle, ale Divosi aj tak nezvíťazili, keď premrhali trojgólové vedenie a prehrali po predĺžení. Na včerajšom tréningu dal tréner Yeo Yeo hráčom svoju nespokojnosť s nedávnymi výkonmi.

„Nehráme dosť dobre,“ tvrdí Yeo. „Musíme sa pozrieť do zrkadla a vidieť, že momentálne nie sme dosť dobrí. Nepočúva sa to dobre, víťazi na to ale zareagujú. Dnes samozrejme chceme vyhrať, je to nás cieľ, ale ten najväčší cieľ je zlepšiť našu hru.“

Chicago Blackhawks

Chicago aj v tejto sezóne potvrdzuje, že patrí medzi špičku NHL. Jastrabov za ďalším úspechom tiahne Patrick Kane, s 37 bodmi najproduktívnejší hráč celej NHL. Kane bodoval v posledných 19 zápasoch, čím sa stal prvým Američanm v NHL, ktorému sa podarila takáto šnúra. Je to najdlhšia bodová séria v lige od roku 2010. Kaneovi dobre sekunduje ruský nováčik Artemij Panarin, na konte má 23 bodov a je jedným z kandidátov na Calder Trophy. V útoku ani napriek slabšej produktivite netreba zabúdať ani na kapitána Jonathana Toewsa či skúseného Mariána Hossu.

V obrane sú tradičnými oporami Duncan Keith a Keith Seabrook, v bráne kraľuje Corey Crawford. Náhradník Scott Darling ho vždy skvele zastúpi.

Porovnanie súperov

8-5-3-8 bilancia 10-1-4-7
4. miesto v Záp. konferencii
29 bodov
postavenie v tabuľke 8. miesto v Záp. konferencii
26 bodov
Patrick Kane 37 bodov najviac kan. bodov Mikko Koivu, Ryan Suter 20 bodov
Patrick Kane 14 gólov najlepší strelec Thomas Vanek 10 gólov
Patrick Kane 23 asistencií najlepší nahrávač Ryan Suter 17 asistencií
Brent Seabrook 19 bodov najlepší obranca Ryan Suter 20 bodov
Patrick Kane +12 najlepší v +/- Jonas Brodin +4
Artemij Panarin (Ú) 23 bodov najlepší nováčik Christoph Bertschy (Ú) 0 bodov
Corey Crawford 91,20% (18 záp.)
Scott Darling 91,28% (7 z.)
úspešnosť zákrokov
Devan Dubnyk 90,88% (20 z.)
Darcy Kuemper 89,90% (3 z.)

Predpokladaná zostava

Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin – Spurgeon, Scandella – Prosser, Dumba – Zucker, Koivu, Niederreiter – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Coyle, Fontaine – Haula, Carter, Porter.

Pridajte komentár