Podarí sa Divochom na tretí pokus zdolať najlepší tím NHL?

Minnesota v sobotu nebodovala prvýkrát po deviatich dueloch, a dnes sa tak pokúsi začať novú bodovú sériu. Proti nej však bude stáť súper z kategórie najťažších, Dallas Stars, ktorý je spolu s Washingtonom lídrom celej ligy. Divosi sa s Hviezdami v tejto sezóne stretli už dvakrát a rivalovi z Centerálnej divízie v oboch prípadoch podľahli po predĺžení. Extra čas troch proti trom celkovo nie je doménou Wild, veď v ňom uspeli iba raz zo siedmich pokusov.

Posledný zápas Minnesote v Nashville nevyšiel, domáci boli jasne lepší a tešili sa z víťazstva 3:2. Wild v druhej tretine prehávali o tri góly, duel zdramatizovali ale vyrovnať v závere nedokázali. Nepomohol ani dobrý výkon gólmana Dubnyka, ktorý kryl 36 striel. Svoj 11. gól v sezóne dal Zach Parise, ktorý sa tak v tímovej tabuľke strelcov vyrovnal Rakúšanovi Vanekovi. Skóroval aj Jason Zucker. Asistoval mu kapitán Wild Mikko Koivu, ktorý tak bodoval vo štvrtom zápase za sebou. Zaznamenal v nich štyri góly a päť asistencií. Koivu je v tejto sezóne najväčším ofenzívnym lídrom tímu, nazbieral už 29 bodov.

Po tomto stretnutí s Predators si Divosi dali deň voľna, pretože ich čakajú dve ťažké duely za sebou, dnes proti Dallas a zajtra Montrealu, lídrovi Atlantickej divízie. Keďže tréning nebol, nie je známe, či Wild urobia nejakú zmenu v zostave oproti predošlému súboju. Chytať dnes zrejme opäť bude Dubnyk a proti Candiens by mal dosť šancu Darcy Kumper, ktorý Dubnyka dobre zastúpil počas zranenia.

Dnešný zápas Minnesoty a Dallasu bude špeciálny aj v tom, že Wild nastúpia v bielych dresoch, v ktorých zvyčajne hrajú vonku a hráči Stars budú mať na sebe domáce zelené dresy. Diváci v Xcel Energy Center si tak výnimočne budú môcť užiť svojich miláčikov v bielych dresoch.

Dallas Stars

Ódy na tím Dallasu v tetjo sezóne nemajú konca kraja. Stars majú najlepšiu bilanciu v lige, najlepšiu ofenzívu a sú prvým tímom, ktorý v tomto ročníku dosiahol hranicu 50 bodov. Už len v sezóne 1998/99 získal Dallas po 33 zápasoch toľko bodov ako teraz. A vtedy získali Stanleyho pohár.

Stars nastrieľali v tejto sezóne najviac gólov a na tom má najväčšiu zásluhu najnebezpečnejčia dvojica ligy – Jamie Benn a Tyler Seguin. Obaja majú na konte zhodne po 44 bodov. Viac bodov ako toto duo nazbieral iba fenomenálny Patrick Kane z Chicaga. V tabuľke strelcov NHL Benn s 22 gólmi vedie. K Bennovi a Seguinovi sa výbornými výkonmi pridal obrana John Klingberg, ten je spolu so Seguinom tretím najlepším nahrávačom NHL (26 asistencií). Mená ako Patrick Sharp (11+13) či Jason Spezza (12+11) len pridávajú cveng úžasnému útoku Dallasu. V bráne je zas vyrovnaná fínska dvojica Antti Niemi – Kari Lehtonen. Trochu lepšie štatistiky má Lehtonen, vaic duelov však odohral aj pre zranenie Lehtonena Niemi.