Po sľubnom začiatku má Nino Niederreiter krízu

Nino Niederreiter strelil v drese Wild v tejto sezóne viac gólov ako hocikto iný, ak nerátame Zacha Pariseho a Jasona Pominvilla. So zatiaľ 13 gólmi a 21 asistenciami Niederreiter predčil prvotné očakávania v prvej sezóne v Minnesote. Avšak, 21-ročný krídelník zaznamenal v posledných deviatich zápasoch iba jeden gól a jednu asistenciu. V pondelok bol preradený do štvrtej formácie. Po sľubnom začiatku zasiahla Niederreitera kríza.

„Vyzerá to tak, že teraz sa pre neho deje všetko príliš rýchlo,“ povedal tréner Mike Yeo v pondelok. „Vyzerá to, že sa trochu ponáhľa v práci s pukom, a to podľa mňa ukazuje jeho sebavedomie.“

Počas Niederreiterovej krízy skúšali Wild viacero taktík, povedal Yeo. Vyzvali ho, aby hral lepšie a potľapkali ho po chrbte.

„Niet pochýb o tom, že vie hrať aj lepšie, ale nie je to o tom, že by sa nesnažil robiť správne veci. Ak už nič iné, potrebuje sa len zhlboka nadýchnuť a upokojiť,“ povedal Yeo.

V pondelok utrpel Niederreiter zranenie v zápase s Los Angeles v pondelok. Nenastúpil ani v ďalšom zápase v Chicagu, bolo to však iba pre istotu, aby sa z toho nevykľulo niečo horšie. čoskoro by sa mal švajčiarsky rodák vrátiť do akcie.

„Musíme sa uistiť, že budeme opatrní,“ povedal tréner Mike Yeo. „Nechceme, aby sa vrátil na jednu tretinu a potom sa zranil na tri týždne.“

Pridajte komentár