Po skvelom ofenzívnom výkone Wild vyhrali desiaty duel po sebe

Minnesota Wild bude mať veselé Viancoce! V predvečer Štedrého dňa totiž vytvorila nový klubový rekord v počte víťazstiev po sebe. Desiaty triumf v rade navyše prišiel po najlepšom ofenzívnom v výkone v sezóne, keď Wild dali silnému New Yorku Rangers sedem gólov. Prvý štvorbodový zápas (1+3) v NHL zažil Charlie Coyle, okrem toho to bol aj večer Koivovej formácie. Kapitán Divochov získal tri body z gól a dve asistencie, rovnakú bilanciu mal Zucker, kým Granlund sa prezentoval gólom a nahrávkou.

New York Rangers – Minnesota Wild 4:7 (1:1, 2:5, 1:1)

Góly a asistencie: 4. K. Hayes (Zuccarello, Stepan), 23. McDonagh (Stepan, Kreider), 39. Stepan (Zuccarello, Klein), 57. Kreider (Zuccarello, McDonagh) – 10. Granlund (Zucker, Koivu), 21. Koivu (Zucker, Granlund), 21. Niederreiter (Coyle, Staal), 25. Scandella (Coyle), 33. Zucker (Granlund), 38. Dumba (Coyle, Staal), 59. Coyle (Niederreiter)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Graovac, Gabriel – Schroeder, Cannone, Stewart.

Ako prvý v zápase vyhrávali domáci, ktorí skóre otvorili v štvrtej minúte. Kuempera prekonal Kris Kreider. Wild vyrovnali v polovici úvodnej tretiny. Hneď po vyhratom buly od Koiva skončila v sieti strela z ľavého kruhu od Granlunda. Vo vyrovnanej prvej časti na strely aj góly už potom gól nepadol, najbližšie k nemu bol Pominville, ktorý trafil žrď.

Explóziu gólov mohli diváci vidieť v druhej dvadsaťminútovke, kedy padlo až sedem gólov, z toho päť strelila Minnesota. Začalo to už 40 sekúnd po návrate zo šatní gólom kapitána Koiva, ktorý sa presadil strelou z prvej po perfektnej prihrávke Zuckera. O 18 sekúnd neskôr už bolo 3:1 pre Wild, keď Coylovu strelu dorazil do brány Nino Niederreiter. Rangers znížili zásluhou McDonagha, ktorého strelu od modrej Kuemper nevidel, pretože mal zakrytý výhľad. Potom sa ale gólového slova opäť ujali Divosi. V čase 24:55 skončil v zápase gólman Lundqvist po tom, čo ho prekonal delovkou Marco Scandella. Lundqvista v bráne domácich nahradil Antti Raanta, no ani ten si dlho čisté konto neudržal. Zaúradovala spolupráca Granlund – Zucker, a druhý menovaný zariadil trojgólové vedenie Wild. a ďalší gól hostí pridal po krížnej prihrávke Coyla na dvakrát Matt Dumba. Minútu pred koncom bláznivej prostrednej ešte časti Rangers dokázali znížiť na 6:3, po peknej inviduálnej akcii skóroval Derek Stepan.

V tretej tretine tím z Manhattanu udával tempo a snažil sa zo zápasom niečo urobiť, no dlho sa mu gól streliť nepodarilo. Kuemperovi dvakrát pomohla konštrukcia brány. Tri minúty pre koncom ale Rangers ešte predsa len znížili, už s odvolaným brankárom sa druhý krát v dueli presadil Kreider. Wild však nespanikárili a vedenie nepustili. Gólom do prázdnej brány spečatili deistu výhru v rade pre Wild Coyle.