Po minulej sezóne plnej problémov je Harding znovu oporou Minnesoty

Gólman Wild Josh Harding chytá v tejto sezóne tak dobre, že sa takmer zabudlo na jeho roztrúsenú sklerózu. Je z nej vedľajšia téma. Hlavnou témou sú skvelé výkony Minnesoty a Hardinga. Naposledy Hrading zažiaril v stredu v Ottawe kde vychytal víťazstvo 4-3.

„Trochu mi dochádzajú slová, neviem čo k tomu povedať,“ krčí ramenami spokojný tréner divochov Mike Yeo. „Je skvelé, čo to znamená pre váš tím, keď brankár chytá tak dobre.“

Hardingova situácia je kilometre vzdialená tej od minulej skrátenej sezóny. Vo svojom treťom a poslednom zápase v minulej sezóne pustil Chicagu dva lacné góly a bol vystriedaný. Pri odchode do kabín od zlosti zlomil brankársku hokejku o stenu pri hráčskej šatni.

Tento rok odpovedal rodák z Reginy všetkým skeptikom tým najlepším možným spôsobom. Pri zranení Nicklasa Backstroma sa chopil šance a na konte má zatiaľ 13 výhier, 3 porážky a 2 prehry po predĺžení.

V NHL je v percentuálnej úspešnosti zákrokov na 6. mieste (93,9) a v priemere inkasovaných gólov na zápas dokonca druhý (1,48). Veľkou mierou sa tak pričinil na dobrých výkonov Minnesoty, ktorá síce je siedma, na prvého v konferencii však stráca iba tri body.

Zach Parise si taktiež pochvaľuje Hardingove výkony. „S ním v bráne sme skutočne sebavedomí. Keď vidí puk stále ho chytí. V tejto sezóne je proste výborný,“ uzavrel Parise.

 

Zdroj: NHL.cz

Pridajte komentár