Po dlhšom čase Divosi cestujú na trip, privíta ich Winnipeg

Poslednou zastávkou Minnesoty na tripe pred sériou ôsmich domácich zápasov bol Winnipeg a tento tím bude aj jej prvým súperom po spomínanej sérii. Jets sú v tejto sezóne obľúbeným súperom Divochov, pretože sa s nimi stretli už trikrát a vo všetkých prípadoch boli Wild úspešnejší. Všetky tri výhry vychytal Devan Dubnyk, Divosi však túto bilanciu budú chcieť dnes v noci potvrdiť aj s Darcym Kuemperom v bráne.

Minnesote budú rovnako ako včera proti Los Angeles chýbať dvaja skúsení útočníci postihnutí príušnicami. Sú to Zach Parise a Jason Pominville a oslabená bude aj lavička pretože príušnice dostal aj pomocný kouč Scott Stevens.

Pri týchto stratách WIld veľmi pomohol zisk dvoch hráčov z Arizony, ktorý si už aj odkrútili svoju premiéru v novom drese. Čech Martin Hanzal nebodoval, Ryan White si ale pripísal dve body (1+1) a bol vyhlásený aj za druhú hviezdu zápasu proti Kings.

Winnipeg Jets

Najväčšia sila Stíhačiek je v útoku. 62-bodový Mark Scheifele patrí v bodovaní do top desiatky NHL a skvelý nováčik Patrick Laine už dosiahol métu 30 gólov a v tabuľke strelcov mu patrí piate miesto. Celkovo nazbieral 54 bodov. Vysoko produktívny sú aj Blake Wheeler (49 bodov) či Nikolaj Ehlers (48 bodov).

Hlavní postavou v obrane je taktiež veľmi produktívny Dustin Byfuglien. Slabinou Jets sú však brankári. Najlepší z trojce gólmanov, ktorý zasiahli do hry je najmladší Connor Hellebuyck, ani jeho úspešnosť však nie je najvyššia.

Porovnanie súperov

23-5-6-29 bilancia 33-7-6-14
10. miesto v Záp. konferencii,
62 bodov
postavenie v tabuľke 1. miesto v Záp. konferencii,
86 bodov
Mark Scheifele 62 bodov najviac kan. bodov Mikael Granlund 56 bodov
Patrick Laine 30 gólov najlepší strelec Granlund, Niederreiter 20 gólov
Mark Scheifele 37 asistencií najlepší nahrávač Mikael Granlund 36 asistencií
Dustin Byfuglien 39 bodov najlepší obranca Ryan Suter 31 bodov
Mark Scheifele +10 najlepší v +/- Suter, Spurgeon +35
Patrick Laine (Ú) 54 bodov najlepší nováčik Tyler Graovac (Ú) 7 bodov
Connor Hellebuyck 91,0 % (43 z.)
Ondřej Pavelec 88,8 % (8 z.)
Michael Hutchinson 89,4 % (20 z.)
úspešnosť zákrokov
 Devan Dubnyk 93,1 % (47 z.)
Darcy Kuemper 91,0 % (13 z.)

Predošlé vzájomné zápasy v sezóne

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Stewart (Spurgeon), 29.Dumba (Stewart, Koivu), 35. Staal (Coyle, Parise), 55.Brodin – 19. Ehlers, 20. Wheeler (Byfuglien), 60.Scheifele (Perreault, Byfuglien).

Minnesota Wild: Dubnyk – Suter, Spurgeon – Scandella, Dumba – Brodin, Folin – Parise, Staal, Coyle – Granlund, Koivu, Stewart – Niederreiter, Haula, Pominville – Zucker, Dalpe, Pulkkinen.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. M. Koivu (Zucker, Granlund), 52. Brodin (Granlund, Dumba), 60. Parise (E. Staal, Coyle) – 53. Wheeler (Byfuglien, Petan)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Folin, Brodin, Dumba, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise– Graovac, M. Koivu, Granlund – Pominville, Haula, Niederreiter – Stewart, Z. Mitchell, Zucker.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 26. Little (Trouba, Armia), 37. Armia (Matthias) – 12. Niederreiter (Coyle, Pominville), 20. Pominville (Coyle), 23. Pominville (Coyle), 59. Niederreiter (Pominville, Scandella)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Folin, Reilly – Parise (A), E. Staal, Tuch – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Niederreiter, Coyle, Pominville – Stewart, Haula, Graovac.

Predpokladaná zostava Wild

Coyle – Staal – Niederreiter
Granlund – Koivu – Zucker
Schroeder – Hanzal– Graovac
White – Haula – Stewart

Suter – Spurgeon
Scandella – Dumba
Brodin – Folin

Kuemper
(Dubnyk)

Pridajte komentár