Parise pre zranenie vynechá dva až tri týždne

Problémy so zraneniami v Minnesote pokračujú. Zach Parise, kľúčový útočník Wild, nebude k dispozícii dva až tri týždne kvôli problémom s nohou. Vynechá tak minimálne osem zápasov.

28-ročný útočník utrpel zranenie v zápase so St. Louis pri blokovaní strely Alexandra Steena.Vrátil sa n druhú tretinu, avšak iba na chvíľu, potom sa už na ľade neobjavil. Pre Pariseho bude dnešný zápas proti Phoenixu od podpísania s Minnesotou.

„Nikdy nechcete vynechať zápas, ale myslím si, že som mal šťastie, že to nebolo nič serióznejšie alebo ničo čo by potrebovalo operáciu,“ povedal Parise. „Mohlo to byť horšie ale aj tak nikdy nechcete sedieť iba na tribúne.“

Wild si budú musieť počať bez najproduktívnejšieho hráča. Parise zaznamenal v tejto sezóne v 25 zápasoch 22 bodov. Wild navyše teraz čakajú dôležité zápasy s tímami Západnej konferencie.

„Je to frustrujúce, špeciálne s rozpisom aký máme, v týchto zápasoch som chcel hrať,“ posťažoval sa Parise. „Je to zlé načasovanie.“

Minnesotu trápia aj ďalšie zranenia, aj keď ani jedno nie je také vážne ako Pariseho.

Ako je to so zranením brankára Josha Hardinga po opustení predzápasového rozkorčuľovania vo Winnipegu stále nevieme. Zranený je aj center druhej formácie Mikael Granlund, ten by sa však mohol vrátiť už dnes proti Phoenixu. Krídelník Torrey Mitchell a obranca Keith Ballard sú na listine zranených hráčov, Ballardov návrat sa očakáva čoskoro.

Pridajte komentár