Páradne hokejové predstavenie v United Center skončilo výhrou Chicaga

V súboji tímov z čela Západnej konferencie sa v nedeľu večer stretla Minnesota s Chicagom. Oba tímy predviedli skvelý hokej s množstvom šancí, šťastnejší boli na konci domáci Jastrabi, ktorí zvíťazili 4:2, hoci to na strely bolo 44:22 pre Wild. Tí však neboli efektívni a ich príležitosti zaradom likvidoval gólman Crawford. Rozhodlo sa hneď v úvode, keď Hawks dali z úvodných dvoch striel dva góly a vyhnali z brány Devana Dunyka. Divosi potom už len celý čas doháňali náskok súpera a vyrovnať sa im nepodarilo.

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 4:2  (2:1, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 1. P. Kane (Panarin, Oduya), 5. Panarin (P. Kane, Hjalmarsson), 26. T. van Riemsdyk (Krüger, Tootoo), 54. Hossa (Keith) – 11. E. Staal (Scandella, Coyle), 41. Granlund

Minnesota Wild: Dubnyk (5. Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Scandella, Prosser, Brodin – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Haula, Parise (A) – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Stewart, Schroeder, White.

Wild sa v United Center ešte ani poriadne nestihli porozhliadnuť a už prehrávali 2:0. V 51. sekunde zápasu z prvej strely na bránu otvoril skóre Patrick Kane po tom, čo sa k nemu dostala Panarinova prihrávka odrazená od Scandellu. A už o necelé štyri minúty už bolo po druhej strele na bránu Wild 2:0 pre domácich. Gól Panarina vyhnal z minnesotskej svätyne Dubnyka, ktorého nahradil Darcy Kuemper. Striedanie Divochom pomohlo, začali byť strelecky aktívnejší a aj znížiť manko. Postaral sa o to gólovou dorážkou Eric Staal. A už mohlo byť vyrovnané po peknej akcii Granlunda, Zucker však trafil len žrď Crawfordovej brány. Wild následne nevyužili ani ponúknutú presilovku a tak šli do kabín s jednogólovým vedením Jastrabi.

V prostrednej časti Minnesota tlačila Chicago a prestrieľala ho 20:8, napriek tomu ale gól nedala a inkasovala. V 26. minúte pri signalizovanom vylúčení Wild Kuempera prestrelil Trevor Van Riemsdyk. Najväčšou prekážkou Divochov bol v snahe o kontaktný gól gólman Crawford, ktorý vychytal čisté príležitosti Coyla, Niederreiterov samostatný únik i nepríjemnú strelu a puk za seba nepustil ani v niekoľkých veľkých závaroch pred jeho bránou. Hawks zatiaľ hrozili z protiútokov, ktoré ale nevyužili.

V tretej tretine sa Divochom poradilo streliť kontaktný gól expresne. Už v 46. sekunde znížil 3:2 perfektnou strelou z pravého kruhu do vinkla Mikael Granlund. Potom sa hralo hore-dola a konštrukciu bránu nastrelili oba tímy, za Chicago Hossa a z Wild Coyle. Vyrovnať stav mohol v samostatnom úniku Haula, Crawford ho však vychytal. Wild sa opäť nadychovali k veľkému tlaku, v 54. minúte ale vysunul Keith do brejku Hossu, a ten rozhodol. Z jeho gólu sa už Minnesota nespamätala a Chicago si triumf postrážilo.