Otvárací zápas: Wild podľahli Kings po nájazdoch

V noci sme sa konečne dočkali prvého zápasu Wild v sezóne, z víťazstva sme sa však netešili. Minnesota v zápase vyhrávala 2:1, v tretej tretine ale Kings vyrovnali a v samostatných nájazdoch boli bezchybní. Môžem sa tešiť aspoň z jedného bodu.

Jeff Carter vynútil predĺženie a potom sa spolu s Anže Kopitarom presadil v samostatných nájazdoch, aby doviedol Los Angeles k výhre 3:2 nad Minnesotou, ktorá prehrala svoj prvý otvárací zápas hraný na domácom ľade od vstupu so ligy. Prvý gól tímu vsietil Drew Doughty a Jonathan Quick zastavil 27 striel. Minnesota v zápase dvakrát viedla vďaka gólom Matta Cookea a Jonasa Brodina. K výhre jej nepomohla ani väčšia aktivita. Niklas Backstrom čelil len 18 strelám.

Sumár: Minnesota – Los Angeles 2:3 sn (2:1, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Cooke (Brodziak, Granlund), 18. Brodin PP (Niederreiter) — 8. Doughty PP (Voynov, Kopitar), 53. Carter