Opäť výhra divochov nad lavínami a opäť aj čisté konto Kuempera

Brankár Minnesoty Darcy Duemper si v sobotu pripísal znovu čisté konto, keď zlikvidoval 30 striel Colorada pri výhre Wild 3-0. Pre Kuempera je to druhý shotout v rade, Avalanche vynuloval aj v prvom zápase a zariadil aj to, že lavíny prehrali prvé dva zápasy sezóny prvýkrát od sezóny 2008-09.

Kuemper, ktorý zaznamenal v kariére štyri čisté kontá,  urobil v úvodnom zápase  sezóny pri víťazstve nad Avs 5-0 urobil 16 zákrokov. Mladý kanadský brankár si pripísal čisté konto proti Coloradu aj v play-off minulej sezóny, keď v treťom zápase prvého kola vyraďovacej časti zaznamenal 22 zákrokov a divochov doviedol k výhre 1-0.

„Chlapci predo mnou hrali neskutočne,“ povedal Kuemper. „Dnes sme sa na víťazstvo trochu viac nadreli, aj tak sme však dodržiavali systém, a to mi dovolilo dobre vidieť akcie. Na ľade som sa cítil dobre, ale čisté konto je stále tímový výkon. Je to tímová štatistika.

Určite bola v zápase intenzita ako v play-off. Hrali proti sebe dvaja rivali a oni určite chceli odpovedať po predošlom zápase. Bol to dobrý zápas.“

Aj tréner Wild Mike Yeo Kuempera pochválil: „Niet pochýb, že dnes bol otestovaný oveľa viac a vyzeral veľmi sebavedomo. Asi mu pomohlo aj to, že mal v prvom zápase čisté konto. prišli sme na nepriateľskú pôdu a potrebovali sme, aby gólman hral takto. Verím, že vidím dozrievanie a vyvíjanie sa tohto hráča.

Colorado dnes hralo veľmi dobre. Som pyšný na tím, že to zvládol.“

Dnešný zápas začal svižne a už v druhej minúte prvej tretiny Wild otvorili skóre. Útočník Charlie Coyle skóroval po teči Suterovej.

Brankár Avs Semyon Varlamov potom v presilovke Wild po vylúčení Erika Johnsona držal Colorado na dostrel jedného gólu.Pri veľkom tlaku Wild zaznamenal v oslabení 8 zákrokov

V prvom dejstve zaznamenal Kuemper 11 zákrokov. Jeho najlepší zákrok prišiel 8 sekúnd pred koncom tretiny, keď lapačkou chytil strelu Maxima Talbota.

Na začiatku druhej časti Avalanche stratili obrancu Erika Johnsona, pretože po zákroku lakťom na Erika Haulu dostal trest na päť minút plus do konca zápasu. Haula sa napriek tomu, že bol otrasený, postavil na nohy a pokračoval v zápase.

Päťminútovej presilovke sa Colorado ubránilo aj kvôli tomu, že si ju Wild sami skrátili o dve minúty, Vanek sa totiž nechal vylúčiť.

V 12. minúte druhej tretiny Minnesota zvýšila svoje vedenie na 2-0 gólom Jasona Zuckera, ktorý po ideálnej prihrávke Thomasa Vaneka vystrelil spomedzi kruhov a krásne vymietol pavučinu Varlamovovej brány.

Dve a pol minúty pre koncom tretej tretiny sa Avalanche dostali k príležitosti hrať so šiestimi hráčmi proti štyrom, pretože útočník Wild Matt Coooke bol vylúčený za nedovolené bránenie krátko potom, čo tréner Avs Patrick Roy odvolal z brány Varlamova.

Túto možnosť však Colorado nevyužilo, naopak Wild strelili ešte jeden gól. Strelou do prázdnej brány tri sekundy pred záverečnou sirénou sa presadil Zach Parise, ktorý má po dvoch zápasoch na konte už 4 body (2+2).

Kouč Avs Roy premiešal všetky formácie a Colorado hralo s väčšou energiou ako v Minnesote, výsledok však bol rovnaký.

Lepší vstup do sezóny si Wild ani nemohli predstavovať, po dvoch zápasoch majú na konte dve víťazstvá a skóre 8-0. Šancu pokračovať v takomto úvode budú mať divosi až po dlhej päťdňovej prestávke, po ktorej nasúpia v piatok na ľade Anaheimu.

Sumár: Colorado — Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 2. Coyle (Brodin, Suter), 32. Zucker (Vanek, Dumba), 60. Parise do prázdnej brány (Cooke, Spurgeon)

Spolu: 3 6 34 12:00 30 34 14 21 391 4 12

2 komentárov k “Opäť výhra divochov nad lavínami a opäť aj čisté konto Kuempera”