Opäť víťazstvo Wild v nájazdoch

Ďalší zápas Wild vyvrcholil v nájazdoch, tentoraz však v nich nenastúpili Koivu, Parise ani Pominville. To ale nebol žiadny problém, keďže talentovaný nováčik Jason Zucker svoj nájazd chladnokrvne premenil a brankár Harding bol na nájazdoch súpera bezchybný. Tým zariadili títo dvaja hráči víťazstvo Minnesoty v Nationwide Aréne. Harding zaznamenal v zápase 20 zákrokov.

Prvá tretina bola bez gólov. Wild v nej prestrieľali súpera 12:3, gól však streliť nedokázali. Najväčšiu šancu mal v oslabení Steckel.

V 7. minúte druhej tretiny strelil Columbus svoj jediný gól. Padol v presilovke, vsietil ho James Wisniewski, prsty v ňom mal aj slovenský útočník Marián Gáborík a obranca Jack Johnson.

Vyrovnávajúci gól Wild prišiel až v tretej tretine. Zatnamenal ho Keith Ballard strelou caz rameno Bobrovskeho. Asistencie na Ballardov gól si pripísali Zucker a Fontaine.

Brankár Columbusu Sergei Bobrovski ukázal v zápase formu z minulého ročníka, keď získal Vezina Trophy. Pochytal 26 striel Wild, až 13 z nich chytil v prvej tretine.

Zápas dospel do predĺženia, v ňom mal najväčšiu šancu Matt Dumba, Bobrovsky ho ale skvele vychytal, a tak predĺženie skončilo bez gólov. V samostatných nájazdoch skóroval hneď v prvej sérii Zucker a keďže ani jeden zo strelcov Columbusu nebol úspešný, Minnesota zaknihovala v príprave druhé víťazstvo po nájazdoch.

V kempe Minnesoty je príliš veľa hráčov, a tak Mike Yeo povedal, že v najbližšom čase počet znížia.

Yeo ešte v zápase vyzdvihol výkony Niederreitera a Landryho, ktorý zblokoval 19 striel Blue Jackets.

Sumár: Columbus – Minnesota 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1, 0:0)

Góly: 27. Wisniewski (Gaborik , Johnson) — 52. Ballard  (Zucker , Fontaine)

Nájazdy: Columbus – Artem Anisimov – nie, Cam Atkinson – nie, Matt Calvert – nie

Minnesota – Jason Zuckeráno, Erik Haula – nie

1. CBJ   S. Bobrovsky 96,3 %
  2. MIN  J. Harding 95,3 %