Olympiáda pokračovala osemfinálovými a štvrťfinálovými zápasmi, ako na tom boli divosi?

Pozrite sa ako sa darilo zástupcom Minnesoty na olympijskom turnaji v Soči. V akcii boli Ryan Suter, Zach Parise (obaja USA), Mikeal Granlund (Fínsko) a Nino Niederreiter (Švajčiarsko).

Nino Niederreiter — Švajčiarsko

Nino sa so Švajčiarskom už z olympiádou  rozlúčil. Helvéti v osemfinále prekvapujúco nestačili na Lotyšov a prehrali 3-1. Niederreiter sa na turnaji prezentoval dobrými výkonmi, aj keď v štyroch zápasoch bod nezískal.

Mikael Granlund — Fínsko

Fíni nemuseli hrať osemfinálový zápas, a tak sa predstavili až vo štvrťfinálovom zápase. V ňom vyradili hviezdami nabité Rusko, keď vyhrali 3-1. Mikael Granlund doviedol Suomi k víťazstvu gólom  a asistenciou. Fíni sa v semifinále stretnú s odvekým škandinávskym rivalom, Švédskom.

Zach Parise a Ryan Suter — USA

Američania sa rovnako ako Fíni vyhli osemfinálovému zápasu. Vo štvrťfinále si s prehľadom poradili s Českou republikou, keď vyhrali 5-2. Konečne sme sa dočkali aj bodov od divochov. Ryan Suter zaznamenal tri asistencie a Zach Parise raz skóroval. USA sa v semifinále stretne s Kanadou v repríze finále z Vancouveru 2010, kedy vyhrala Kanada v predĺžení.

Pridajte komentár