Olofssonov debut s prehrou, Wild nestačili na Boston

Minnesota štvorzápasový trip nezakončila úspešne a prvý krát v Dubnykovej ére počas základnej časti prehrala dvakrát za sebou v riadnom hracom čase. V TD Garden Wild podľahli Bostonu 4:2, o  čo sa hlavnou mierou pričinil útočník Bruins Loui Eriksson, ktorý strelil hetrik. Za divochov si premiéru v NHL nečakane odkrútil mladý obranca Gustav Olofsson, pretože Jonas Brodin ochorel. Minnesote, už dosť sužovanej zraneniami (Parise, Scandella, Fontaine, Garaovac), nepridalo na nálade ani zranenie Jasona Zuckera.

Boston Bruins – Minnesota Wild 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly a asistencie: 6. Marchand (Connoly), 28. Eriksson (Krejčí ,McQuaid), 32. Eriksson PP (Bergeron, Krug), 45. Eriksson (Krečí , Beleskey) – 26. Zucker (Koivu, Niederreiter), 34. Schroeder (Suter, Carter)

Boston Bruins: Gustavson (Rask) – Chára, Miller – Seidenberg, Trotman – McQuaid, Krug – Marchand, Bergeron, Hayes – Vatrano, Krejčí, Eriksson – Beleskey, Spooner, Connoly – Rinnalso, Kemppainen, Randell

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Olofsson, Dumba – Prosser, Folin – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Granlund, Pominville – Carter, Coyle, Schroeder – Bulmer, Haula, Porter.

Wild si už v prvom striedaní vybojovali presilovku, tú však nezahrali dobre, nevyužili ju a po nej udreli naopak domáci. V 6. minúte stratil puk v obrannom pásme Dumba, čo využil Brad Marchand a po obkrúžení brány otvoril skóre stretnutia. Hostia mali šancu na vyrovnanie v ďalšej početnej výhode, to sa však nepodarilo. Bruins mohli ísť do dvojgólového vedenia o sedem minút, pri ich rýchlom brejku a strele Spoonera z ľavého kruhu ale Dubnykovi pomohla konštrukcia brány. Po ďalšom slabom štarte do zápasu sa potom Minnesota zobudila a zahrozili aj hosťujúci hráči. V prvej tretine to však bolo bez gólového efektu.

Na začiatku prostrednej časti hral Boston viac než minútovú presilovku o dvoch hráčov. Pri veľkom tlaku a siedmich strelách od domácich sa vyznamenal Dubnyk, ktorý predviedol výborné zákroky najmä pri veľkých šanciach Krejčího, Erikssona a Bergerona. Wild zvládnuté oslabenie nabudilo a v 26. minúte sa im podarilo vyrovnať. Dobrú prácu Niederreitera pri forčekingu využil na strelu kapitán Koivu, ktorého strelu dorazil do brány Zucker. Krátko nato trafil po strele od modrej žrď Gustavssonovej brány debutant Olofsson. Do vedenia však potom opäť šli Medvede. A to aj s dávkou šťastia, pretože Pominville korčuľou zrazil do vlastnej brány zrazil prihrávku pred bránu od Louia Erikssona, ktorému bol aj pripísaný gól. Na 3:1 pre Boston zvýšil v presilovke z bezprostrednej blízkosti pred Dubnykom ten istý hráč – Eriksson. Divochom sa podarilo rýchlo streliť kontaktný gól, keď nahodená strela od Sutera tečovaná Jordanom Schroederom po dobrom clonení Cartera skončila v sieti. Pre Schroedera to bol prvý gól v sezóne.

V tretej tretine najprv Dubnyk predviedol fantastický zákrok, v  jej 5. minúte však inkasoval po štvrtýkrát. Pred gólom mali Wild prečíslenie štyroch proti dvom, stratili ale puk a po prihrávke Krejčího ukázal ako treba zakončovať brejky Eriksson, ktorý zároveň zavŕšil hetrik. Minnesota sa snažila o zníženie stavu, príležitosť mal Coyle so Schroedrom a po prihrávke Vaneka aj Olofsson, vo výbornej pozícii ale prestrelil. Tri minúty pred koncom Wild počas presilovky odvolali brankára, nedokázali už však skórovať. V posledných sekundách sa navyše po seknutí Beleskeyho zranil jeden z najlepších hráčov divochov Zucker, ktorý ležal na ľade ešte dlho po záverečnej siréne. Vážnosť jeho zranenia zatiaľ nie je známa.